لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۸

حکومت طالبان حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد


از زمان روی کار آمدن طالبان در اففانستان محدودیت‌ها علیه زنان شدت بیشتری گرفته است.
از زمان روی کار آمدن طالبان در اففانستان محدودیت‌ها علیه زنان شدت بیشتری گرفته است.

حکومت طالبان در افغانستان روز جمعه ۲۶ آبان، آنچه «حملات مداوم اسرائیل در غزه از جمله حمله به بیمارستان شفا»‌ نامید را محکوم کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت خارجه حکومت طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که «نیروهای اسرائیلی به طور مستمر تمام قوانین جنگ را زیر پا می‌گذارند.»

در این بیانیه به حمله شبه نظامیان حماس به اسراییل در ۱۵ مهر که بیش از ۱۲۰۰ کشته برجای گذاشت و اکثر آنان غیر نظامی بودند اشاره نشده است.

حکومت طالبان در این بیانیه خطاب به سازمان ملل متحد و نهادهای حقوق بشری گفت: اگر واقعاً به ارزش‌های اعلام شده خود باور دارند، باید با «اتخاذ موضعی صادقانه، شفاف و عادلانه در قبال جنایات، از خشونت‌های جاری جلوگیری کنند.»

در این بیانیه همچنین از کشورهای عربی و اسلامی خواسته شده است «به فریاد مسلمانان مظلوم غزه پاسخ دهند و با مواضع و اقدامات مؤثر و معنادار به مسئولیت دینی و انسانی خود عمل کنند».

آسوشیتدپرس اشاره کرد حکومت طالبان که در سال ۲۰۲۱ میلادی قدرت را به دست گرفت، بارها از سوی سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری متهم به نقض حقوق بشر به ویژه در قبال زنان شده است.

در این ارتباط، سازمان ملل متحد حدود یک ماه قبل اعلام کرد که بیش از ۱۶۰۰ مورد نقض حقوق بشر توسط حکومت طالبان را ثبت کرده است.

سازمان ملل متحد از حکومت طالبان خواست که شکنجه بازداشت شدگان را متوقف کند و از حقوق زندانیان محافظت کند.

XS
SM
MD
LG