لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۹

معترضان معدن طلای تفتان را تعطیل کردند؛ مقام حکومتی: کل سرمایه‌گذاری نابود می‌شود


اعتراضات سراسری ایران، معدن طلای تفتان
اعتراضات سراسری ایران، معدن طلای تفتان

در پی متوقف شدن استخراج طلا از معدن «انجیرک» در تفتان، یک مقام دولتی در استان سیستان و بلوچستان، دخالت ریش‌سفیدان، معتمدان، و نمایندگان مجلس را خواستار شد.

صدها تن از مردم استان سیستان و بلوچستان روز دهم آبان در حرکتی اعتراضی معدن طلای تفتان را تعطیل کردند.

گزارش‌های تصویری نشان می‌دهند صدها تن از مردم روز دوشنبه با ماشین‌هایشان در این معدن طلا تجمع کردند و استخراج طلا را متوقف کردند.

به گزارش خبرگزاری رکنا، محمودرضا رحمتیان، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن، و تجارت (صمت)، روز سه‌شنبه ۱۰ آبان تأکید کرد: «در صورت تکرار چنین اتفاق‌هایی کل سرمایه‌گذاری در حوزه معدن نابود می‌شود.»

رحمتیان با اشاره به تعطیلی واحدهای معدنی در حوزه تفتان شهرستان خاش، گفت که معترضان «طی دو سه مرحله به کل واحدهای معدنی در حوزه تفتان حمله‌ور شده و معادن این منطقه» را «به تعطیلی کشاندند.»

این دومین بار است که مردم مانع استخراج طلای این معدن شده‌اند. معدن طلای تفتان با حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار، از بزرگترین معادن این فلز در ایران است.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG