لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۵

ارتش سوریه بیمارستان دیرالزور را از داعش بازپس گرفت


ویرانه های جنگ در دیرالزور - آرشیو
ویرانه های جنگ در دیرالزور - آرشیو

رسانه های دولتی سوریه و سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می گویند که نیروهای دولتی این کشو بیمارستانی در دیرالزور را بازپس گرفتند.
پیشتر شبه نظامیان مخالف دولت این بیمارستان را تصرف کرده بودند ولی سپس در روز شنبه داعش به آنجا حمله کرده و بیمارستان را گرفته بود.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه همچنین گفت داعش دست کم ۳۵ نفراز نظامیان سوریه را کشته و شماری از پرسنل بیمارستان را اسیر گرفت. درگیری در اطراف و داخل بیمارستان دست کم ۲۴ تن از اعضای داعش را نیز به کشتن داد.

وبسایت "اعماق" که اخبار داعش را پوشش می دهد گفت اعضای این گروه "عملیاتی سنگین" را در روز شنبه در قسمت جنوب غربی دیرالزور پیش بردند، بیمارستان اسد را گرفتند و مسیر ارتباطی محل استقرار ارتش سوریه با فرودگاه را قطع کردند.

داعش بخش بزرگی از دیرالزور را در اختیار دارد و از ماه مارس سال گذشته حملاتی را علیه باقی مکان های تحت کنترل دولت در این استان ترتیب داده اند. دیرالزور در مرز شرقی سوریه و نزدیکی عراق است.

استان دیرالزور پل ارتباطی رقه - پایتخت داعش در سوریه- با سرزمین های تحت کنترل این گروه خشونت گرا در عراق به شمار می رود.

داعش همچنین گفته است که یک ایستگاه بازرسی، یک آتش نشانی، دانشگاه، سیلوی غلات و برخی اراضی نزدیک میدانهای نفتی واقع در نزدیکی فرودگاه نظامی در جنوب شهر را در اختیار گرفته است.

XS
SM
MD
LG