لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۳

هلال احمر ترکيه اردوگاه های بيشتری برای پناهندگان سوری تدارک می بيند


هلال احمر ترکيه اردوگاه های بيشتری برای پناهندگان سوری تدارک می بيند
هلال احمر ترکيه اردوگاه های بيشتری برای پناهندگان سوری تدارک می بيند

با ادامه سرکوب مخالفان بشار اسد در سوريه، فرار شهروندان سوری به ترکيه ادامه دارد و دولت ترکيه بر شمار اردوگاه های پناهندگان در نزديک مرز دو کشور می افزايد.

نيروهای امنيتی سوريه همچنان به سرکوب مخالفان بشار اسد، رييس جمهوری آن کشور، در نواحی شمال سوريه ادامه می دهند. حملات نظامی که ساکنان شهرها و روستاهای سوريه را به ترکيه فراری داده است. تاکنون بيش از ۸۰۰۰ نفر به ترکيه پناه برده اند و هر روز تقريبا هزار نفر ديگر خانه و کاشانه خود را ترک می کنند و به ترکيه می گريزند.

برغم اين که شمار پناهندگان سوری از آن چه ترکيه انتظار داشت ده هزار نفر باشد فراتر می رود دولت آن کشور در يک حرکت بشردوستانه اعلام کرده است شمار بيشتر پناهندگان سوری را پذيرا خواهد شد و هلال احمر ترکيه اردوگاه های موقتی مرزی ديگری را تدارک می بيند و در اين اردوگاه ها آذوقه و خدمات پزشکی در اختيار پناهندگان قرار می گيرد.

در همين حال برخی از شهروندان سوری در سوريه که در نزديکی مرز دو کشور به سر می برند می توانند در صورت بدتر شدن شرايط امنيتی از مرز عبور کرده و به ترکيه بروند. اما اين افراد هيچگونه کمکی دريافت نمی کنند هرچند می توانند برای خريد مايحتاج خود به آسانی به ترکيه رفته و بازگردند.

در روز های اخير بسياری از پناهندگان شهر جسر الشغور سوريه به ترکيه گريخته اند. اين شهر که در بيست کيلومتری مرز سوريه با ترکيه قرار دارد هفته گذشته هدف حمله شديد و خونين نيرو های سوريه قرار گرفت.

ترکيه و سوريه ۸۵۰ کيلومتر مرز مشترک دارند و انتظار می رود سرکوب شديد مخالفان بشار اسد در آن کشور بر شمار کسانی که از نقاط مختلف مرز دو کشور عبور می کنند بيافزايد. حرکتی که مايه شرمساری سوريه است.

XS
SM
MD
LG