لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۹

حمله مردان مسلح انتحاری به یک ناحیه کرد نشین سوریه


۳ بمب انداز انتحاری روز سه شنبه کمربندهای انفجاری خود را در هتلی در یک شهر کرد نشین در شمال شرقی سوریه منفجر کردند و ۳ تن را کشتند.

گزارش اسوشیتد پرس به نقل از خبرگزاری سوریه حاکی است ۳ تن در حمله به یک هتل در شهر قمشیلی کشته شدند. یک مقام کرد گفت از این هتل به عنوان ساختمان شهرداری استفاده می شود.

این ناحیه اخیرا صحنه زدوخوردهای سنگین بین مردان مسلح کرد و اعضای گروه انشعابی امارت اسلامی عراق و شام وابسته به القاعده بوده است.

این مقام کرد گفت تلفاتی وارد آمد، اما ارقام دقیقی در اختیار ندارد. وی افزود چند مهاجم انتحاری سعی کردند به ساختمان، که به شدت از آن حفاظت می شود، حمله کنند و خود را منفجر کردند. یکی از آنها پیش از آن که بتواند دست به انفجار بزند دستگیر شد و تحت بازجویی قرار دارد.

او گفت پس از حمله، رزمندگان کرد در منطقه به حال آماده باش کامل درآمدند.
مسئولیت این رویداد را کسی بر عهده نگرفته است، اما سوء ظن بی درنگ متوجه امارت اسلامی عراق و شام شد که رزمندگان آن ماه ها است با مردان مسلح کرد در شمال سوریه می جنگند.

روز سه شنبه همچنین، دولت سوریه پذیرفت زندانیان زن را در مقابل ۱۳ راهبه ارتدوکس، که در اسارت شورشیان مرتبط با القاعده بودند، آزاد کرده است. اما وزیر اطلاعات گفت فقط ۲۵ زندانی آزاد شدند، و ۱۵۰ نفر را که میانجی های خارجی گزارش داده بودند نادرست دانست.

راهبه ها در ماه دسامبر، زمانی که رزمندگان اپوزیسیون کلیسایی را در یک روستا در شمال دمشق تصرف کردند، دستگیر شدند.

در این میان، یونیسف در گزارشی که روز سه شنبه منتشر کرد گفت بیش از نیمی از ۲ میلیون آواره سوریه – حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر – کودکان زیر ۵ سال هستند. ۳ میلیون کودک دیگر در داخل دربه در شده اند.
XS
SM
MD
LG