لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

دمشق: دو سرباز سوری در حمله هوایی اسراییل به شرق سوریه زخمی شدند


نقشه سوریه
نقشه سوریه

خبرگزاری دولتی سوریه روز سه‌شنبه ۱۱ مهر، اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به یکی از استان‌های شرق این کشور، دو سرباز زخمی شدند و خساراتی وارد آمد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سانا، خبرگزاری دولتی سوریه، به نقل از یک مقام نظامی گزارش داد که حملات هوایی اسرائیل، در اواخر روز دوشنبه دهم مهر، مواضع نظامی در دیرالزور را هدف قرار داد.

اسرائیل واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

استان دیرالزور در شرق سوریه، هم مرز با عراق، دارای میدان های نفتی است و از استان‌های استراتژیک این کشور محسوب می شود و در جنگ داخلی ۱۳ ساله سوریه اهمیت خاصی برای گروه های درگیر دارد.

این استان تحت کنترل نیروهای سوریه و گروه‌های شبه نظامی تحت حمایت ایران قرار دارد و همواره زیر حملات اسرائیل قرار داشته است.

در این حال، سازمان دیده بان حقوق بشر و گروه «دیرالزور ۲۴» که مقر آنها در بریتانیا است، گفتند که مواضعی در منطقه بوکمال در امتداد مرز عراق هدف حمله هوایی قرار گرفتند که پایگاه گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران است.

هدف حملات سالیان اخیر اسرائیل به سوریه، به طور عمده ، نیروهای سوری یا شبه نظامیان مورد حمایت ایران است. در این ارتباط، اسرائیل بارها به فرودگاه‌هایی از جمله در دمشق، پایتخت سوریه، انجام داده است.

با این حال، اسرائیل به ندرت نقش خود در این حملات را تایید می‌کند .

XS
SM
MD
LG