لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۳

داعش کنترل بخشی از دمشق را پس از درگیری با ارتش سوریه پس گرفت


دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید گروه داعش کنترل بخشی از دمشق را پس از خروج شورشیان مخالف دولت اسد، بدست گرفته است.

این نهاد مستقر در بریتانیا که اخبار خود را از فعالان سوری می گیرد روز سه شنبه اعلام کرد پیکارجویان داعش که کنترل بخش کوچکی از دمشق را در دست داشته اند، مناطق تحت کنترل خود را توسعه داده اند و واحدهای ارتش سوریه را از منطقه ای بیرون رانده اند که هفته پیش سربازان سوری پس از خروج شورشیان مخالف دولت بشار اسد از آنجا، وارد آن شده بودند.

دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید در درگیری هایی که ۲۴ ساعت طول کشید، پیکارجویان داعش ۳۶ نفر از سربازان سوری را کشتند. رویترز در لحظه انتشار این خبر گفته با ارتش سوریه برای دریافت اخبار نتوانسته تماس بگیرد.

منطقه القدم، در جنوب دمشق، شامل عملیات اخیر ارتش سوریه علیه شورشیان غوطه شرقی نبود. این منطقه کنار اردوگاه آوارگان فلسطینی موسوم به یرموک قرار دارد که صحنه درگیری های شدیدی در اوایل جنگ هفت ساله سوریه بود.

اما هفته پیش، شورشیانی که بخشی از منطقه قدم را سالها در دست داشتند، پس از توافق با دولت آنجا را ترک کردند و راهی مناطق شمالی سوریه شدند که تحت کنترل شورشیان است. اما داعش که بخش دیگری از قدم را در کنترل داشته است، و با شورشیان نیز هر از چند گاهی درگیر می شده است، حمله ای را برای اشغال منطقه تازه تخلیه شده از شورشیان سوری، آغاز کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG