لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

داعش می‌گوید پسر ابوبکر البغدادی در سوریه کشته شد


اطلاعات زیادی از خانواده ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در دست نیست.
اطلاعات زیادی از خانواده ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در دست نیست.

گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش می‌گوید پسر ابوبکر البغدادی، رهبر آن گروه افراطی، در درگیری با نیروهای دولتی سوریه جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اعلام کشته شدن فرزند جوان البغدادی سه‌شنبه شب در حساب‌های وابسته به گروه داعش در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در این پیام‌ها، تصاویر او، که «حذیفه البدری» معرفی شده، در حالی که اسلحه به دست دارد دیده می‌شود.

گفته می‌شود فرزند رهبر داعش در درگیری با نیروهای سوریه و روسیه در یک پست برق در استان حمص کشته شده، اما به تاریخ مرگ او اشاره ای نشده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می‌گوید آخرین عملیات پیکارجویان داعش در آن منطقه، در دو هفته نخست ماه گذشته میلادی (ژوئن) انجام شده بود.

خبر کشته شدن خلیفه خودخوانده داعش نیز پیش از این بارها منتشر شده بود و در حالی که نمی‌توان آنها را با قاطعیت تایید کرد، برخی گمان می‌کنند او زنده است.

اطلاعات زیادی از خانواده ابوبکر البغدادی در دست نیست. سال ۲۰۱۴ یک زن و دخترش، که گفته می‌شد همسر و فرزند رهبر داعش هستند، در لبنان دستگیر شدند.

از این رو در حال حاضر نمی‌توان رسما تایید کرد که حذیفه البدری، جوانی که ادعا می‌شود در جنگ سوریه کشته شده است، واقعا پسر ابوبکر البغدادی بوده یا خیر.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG