لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

داعش از رسیدن غذا به شهر دیرالزور سوریه جلوگیری کرد


مردان مسلح گروه دولت اسلامی عراق و شام، از رسیدن مواد غذایی و دارو به برخی از محله ها در شهر دیرالزور در سوریه جلوگیری کردند.

گزارش اسوشیتدپرس به نقل از فعالان و گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه حاکی است مردان مسلح نواحی زیر کنترل دیگر گروه های شورشی در دیرالزور را محاصره کرده اند، و از رسیدن تدارکات جلوگیری می کنند.

این گروه گفت از زمان حمله داعش به جناح های شورشی رقیب در پایان آوریل بیش از ۶۴۰ تن کشته شده اند.

اسوشیتدپرس می گوید هدف عملیات این نهاد منشعب از القاعده در استان نفت خیز دیرالزور ظاهرا این است که سرزمین زیر کنترل خود در شمال و شرق سوریه را به مناطقی که در عراق تصرف کرده است وصل کند.

مدیر گروه ناظر به اسوشیتدپرس گفت بنظر می رسد اکثر عملیات داعش متوقف شده است تا تسلیحات بیشتری از عراق برسد. آنان در آنجا مقادیر زیادی اسلحه و مهمات و نیز خودروهای نظامی ضبط کرده اند.

او گفت تعدادی از خودروها در شهر منبج در شمال سوریه، که در کنترل داعش قرار دارد دیده شده است.

این گروه، که عمدتا از جهادی های خارجی تشکیل می شود، طی شش هفته گذشته به پیشرفت هایی مهم در سوریه دست یافته و در جریان نبردی سنگین با جبهه النصره وابسته به القاعده و دیگر گروه های شورشی اسلامگرا، شهرهای کوچک و روستاها را تصرف کرده است.

داعش اخیرا پلی را بر روی رودخانه فرات، که ورودگاه اصلی به بخش هایی از دیرالزور تلقی می شود، تصرف کرد.

روز جمعه همچنین گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت شش عضو حزب الله لبنان در زدوخوردهایی با شورشیان در حومه دمشق کشته شدند.
XS
SM
MD
LG