لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۶

حمله داعش برای تصرف میدان نفتی سوریه ۳۱۰ کشته برجا گذاشت


تصویر برگرفته از شبکه جهادی الاعتصام چپ: رهبر گروه ابوعمر الشیشانی (ترخان باتیراشویلی- از گرجستان)، راست: شیخ ابومحمد العدنانی
تصویر برگرفته از شبکه جهادی الاعتصام چپ: رهبر گروه ابوعمر الشیشانی (ترخان باتیراشویلی- از گرجستان)، راست: شیخ ابومحمد العدنانی

با گذشت سه روز از آغاز درگیری‌ها میان گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» با ارتش سوریه بر سر تصرف حوزه گازی شعیر در مرکز آن کشور، بنابر اعلام گروه‌های ناظر تا کنون ۳۱۰ نفر کشته شده‌اند.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن روز شنبه جنگ بر سر حوزه گازی شعیر در استان مرکزی حمص را یکی از مرگبارترین درگیری‌ها میان نیروهای دولتی با مخالفان در سه سال گذشته خواند.

«دولت اسلامی» روز پنجشنبه جهت تصرف حوزه گازی شعیر اقدام به حمله کرد، اما روز جمعه ارتش سوریه در منطقه دست به حمله متقابل زد و در نهایت امروز توانست بخش‌هایی از حوزه گازی را از تصرف پیکارجویان دولت اسلامی خارج کند.

فعالان سوری می‌گویند پیکارجویان افراطی سنی به رهبری داعش در کمتر از ۷۲ ساعت ۲۷۰ نفر از سربازان، نیروهای محافظ و کارکنان شاعل در آن منطقه را کشته و اعدام کردند.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه همچنین گفت دست کم ۴۰ پیکارجو کشته شدند و ۳۰ نفر موفق شدند فرارکنند و خود را به یک حوزه نفتی در آن نزدیکی برسانند. گزارش‌ها در این زمینه هنوز رسماً تأیید نشده است.

«دولت اسلامی» که پیشتر نام دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را بر خود گذاشته بود، در سرزمین‌هایی که در سوریه و عراق در تصرف دارد، «خلافت اسلامی» اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG