لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۰

وقوع دو انفجار در یک ساختمان نظامی سوریه


مقامات سوریه می گویند چهار نگهبان در دو انفجار در یک ساختمان نظامی در مرکز دمشق کشته شدند؛ انفجار که امروز، چهارشنبه، روی داد بخش هائی از ساختمان را به آتش کشید.

عمران زوبی، وزیر اطلاعات سوریه تروریست ها را در این حمله مقصر دانست؛ عنوانی که دولت سوریه در معرفی مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بکار می برد.

ارتش سوریه می گوید ۱۴ نفر مجروح شده اند، و یکی از انفجارها ناشی از منفجر شدن مواد منفجره ای بود که در یک خودرو کار گذاشته شده بود.

در همین حال، تلویزیون دولتی انگلیسی زبان ایران، موسوم به پرس تی وی، می گوید امروز، یکی از خبرنگارانش همراه با مدیر یک آژانس خبری دولتی ایران، هنگام تهیه گزارش از انفجارها، در شلیک تک تیراندازان کشته شدند.

این جدید ترین انفجارها در پایتخت سوریه، در جریان نبردهای ۱۸ ماهه، پس از انفجاری رخ می دهد که روز سه شنبه در یک ساختمان مورد استفاده شبه نظامیان طرفدار دولت رخ داد. مخالفان می گویند امیدوار بودند این حمله به کشته شدن مقامات ارشد امنیتی منجر شود.

ماه گذشته مقر تلویزیون دولتی در دمشق، و یک هتل مجاور آن، که مورد استفاده ناظران سازمان ملل متحد بود، هدف بمب گذاری قرار گرفت. در یک حمله در ماه ژوئیه نیز وزیر دفاع و سه مقام ارشد امنیتی سوریه کشته شدند.

رهبران جهان که در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کنند دیروز خواستار پایان بخشیدن به منازعه سوریه شدند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به این مجمع گفت جهان باید جلوی خشونت و ارسال تسلیحات برای هر دو طرف درگیر در منازعه را بگیرد، و در اولین فرصت ممکن به تسریع در گذار قدرت در در سوریه کمک کند.

رهبر فرانسه نیز برای کمک به پایان دادن به خونریزی و نقض حقوق بشر در سوریه خواستار حراست سازمان ملل متحد از مناطق تحت کنترل مخالفان شد.
XS
SM
MD
LG