لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۳

نیروهای امنیتی سوریه ده ها نفر را دستگیر کرده اند


یک گروه سوری طرفدار حقوق بشر می گوید نیروهای امنیتی طی چند روز گذشته دست کم ۶۸ نفر، از جمله سه کودک، را در داخل و اطراف شهر ساحلی بانیاس دستگیر کرده اند.
یک عضو گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه روز سه شنبه به صدای امریکا گفت عقیده بر این است که " بازداشت های خود سرانه" ۲۵ زن، ۳کودک و دست کم ۴۰ مرد پاسخی به ربوده شدن یک افسر ارشد سوری است.
او می گوید هیچ کدام از بازداشت شدگان به جرمی متهم نشده اند، و باور این است دلیل بازداشت ها این بوده است که جنگجویان یا غیر نظامیان مخالف مجبور شوند خود را به مقامات تسلیم کنند. عضو گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواست برای کمک به برقراری آتش بس و پایان دادن به ناآرامی کاری انجام دهد.
او همچنین از رهبران بین المللی خواست هنگامی که جهت یافتن راه حلی برای بحران سوریه کار می کنند، ملاحظات سیاسی را کنار بگذارند.
پیشتر، گزارش رسید تصویرهای ماهواره ای گستره فعالیت های نظامی در محله های حلب، مرکز تجارتی سوریه ، را نشان می دهد.
یک انجمن علمی عمده امریکا می گوید تجزیه و تحلیل تصاویر که روز سه شنبه منتشر شد فاش می کند که در جریان نبرد ماه پیش، خود روهای زرهی سنگین در محله های غیر نظامی مستقر شدند.
نبرد بین نیروهای دولت سوریه و مخالفان در داخل و اطراف پرجمعیت ترین شهر سوریه ادامه دارد.
انجمن امریکایی توسعه علوم روز سه شنبه گفت تصویرهای جدید ۹و ۲۳ اوت گرفته شده اند، و تانک ها و خود روهای زرهی و بیش از 100ساختمان آسیب دیده را پس از حمله به شهر نشان می دهد.
سوریه فعالیت گزارشگران خارجی را محدود ساخته است. تصویرها گزارش های شهروندان و گروه های مخالف در باره محاصره محله های حلب را تایید می کند.
XS
SM
MD
LG