لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۶

ائتلاف نظامی مورد حمایت ایران در سوریه به آمریکا هشدار داد


یک ائتلاف نظامی متحد دمشق که همراه نیروهای بشار اسد علیه شورشیان مخالف دمشق و گروه‌های افراطی می‌جنگد، روز چهارشنبه هشدار داد اگر حملات هوایی ایالات متحده در سوریه متوقف نشود، به مواضع آمریکا حمله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش ایالات متحده روز گذشته حملات هوایی را علیه آنچه مواضع نیروهای مورد حمایت ایران اعلام کرد انجام داد؛ نیروهایی که پیشتر گفته شده بود تهدیدی علیه نیروهای مورد حمایت آمریکا در منطقه هستند.

به دنبال حملات هوایی روز سه شنبه، که برای دومین بار در طول سه هفته گذشته انجام شد، ائتلاف نظامی حامی اسد موسوم به «فرمانده اتاق عملیات نیروهای همپیمان سوریه» هشدار داد که «خویشتن داری» آنها ممکن است به سر برسد.

به گزارش رویترز، بیانیه این گروه از طریق یک واحد رسانه‌ای نظامی در سوریه به مدیریت حزب الله لبنان منتشر شده است. گروه شبه نظامی شیعه حزب الله، مورد حمایت ایران است و اعضای آن در سوریه در حمایت از بشار اسد می‌جنگند.

در این بیانیه گفته شده است، «آمریکا خوب می‌داند که خون فرزندان سوریه، ارتش عرب سوریه و همپیمانان آن، ارزان نیست و اگر شرایط ایجاب کند، ظرفیت حمله به مواضع آنها (آمریکایی‌ها) در سوریه، و در اطراف آنها، وجود دارد.»

به نوشته رویترز، این تهدید نشان می دهد تنش‌ بین آمریکا و نیروهای مورد حمایت ایران بر سر کنترل مناطق جنوب شرقی سوریه و نزدیک عراق افزایش یافته است؛ جایی که آمریکا مخالفان اسد را در پایگاهی در سوریه آموزش می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG