لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۸

متیس ایران را برای بی ثباتی منطقه سرزنش می کند


جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، در مصاحبه ای با برنامه «فیس دنیشن» در شبکه خبری «سی بی اس» آمریکا گفت، ایران در کانون ناکارآمدی در خاورمیانه قرار دارد و همچنان تهدیدی در سراسر جهان است. سخنان متیس انعکاسی از لحن تند رییس جمهوری آمریکا علیه ایران به نظر می رسد.

جان بت در سی بی اس نیوز نوشت، جیم متیس سال ها فرمانده ارشد نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان بود. او که در سال دو هزار و یازده در دوران اداره فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در خاورمیانه در دولت اوباما گفته بود ایران در صدر نگرانی هایش قرار دارد در پاسخ به این که آیا هنوز چنین می اندیشد می گوید: «آن موقع حوزه کاری ام محدودتر بود. در آن منطقه می دیدیم هر کجا چالشی است یا آشوبی و خشونتی رخ می دهد، چه در لبنان، در سوریه، در عراق، در یمن یا بی ثباتی در بحرین، همیشه ایران و سپاه پاسداران در آن نقش داشتند».

وزیر دفاع آمریکا در این مصاحبه تاکید می کند: «آن ها مردم ایران نیستند. ما یقین پیدا کرده ایم این رژیمی است که می کوشد خود را به عنوان حکومتی انقلابی و نه یک دولت ملی شایسته در تهران بر سر قدرت نگاه دارد. آن ها در پی حفظ منافع عالی مردم خودشان نیستند».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG