لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

پیشروی ارتش سوریه بسوی یک ناحیه استراتژیک


دولت سوریه می گوید از پیشنهاد امریکا و سوریه برای حل مناقشه استقبال می کند. درهمین حال، زدوخوردهای شدید بین شورشیان سوریه و رزمندگان وفاداربه رژیم بشار اسد در اطراف شهر قُصیر درگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارحه سوریه روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت از نزدیک شدن مواضع آمریکا و روسیه استقبال می کند، در عین حال یقین دارد موضع روسیه که بر اصول منشور سازمان ملل متجد و قوانین بین المللی استوار است تغییر نخواهد کرد.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل ازیک مقام نظامی حاکی است ارتش کنترل روستای شوماریه درنزدیکی قصیر را به دست گرفت.

مدیرگروه ناظربرحقوق بشردرسوریه این گزارش را تایید کرد و گفت «ارتش با پشتیبانی شبه نظامیان طرفدار رژیم و جنگجویان حزب اله به طرف منطقه قصیرپیش می رود.»

درگزارش خبرگزاری فرانسه گفته می شود رژیم دمشق با پشتیبانی جنگجویان وفاداربه حزب اله ماه پیش به کوشش برای تصرف قصیر افزود.

این شهر، که درنزدیکی مرز لبنان و درجنوب حمص قراردارد، یک سال پیش ازکنترل دولت سوریه خارج شد، اما روزانه با گلوله باران و بمباران های هوایی روبرو بوده است.

روزپنجشنبه ، سه گلوله توپ به شهرهرمل درجنوب لبنان و دو گلوله دیگر به ناحیه ای درنزدیکی آن برخورد کرد.

گروه ناظربرحقوق بشردر سوریه گفت روزپنجنشبه همچنین نقاط استراتژیک درسراسرکشور، ازجمله برزه درشمال دمشق، شاهد نبردهای شدید بودند.

درجنوب غربی دمشق، نیروی هوایی مواضع شورشیان را بمباران کرد.

دراین میان، به گزارش گروه ناطر، درادلیب درشمال غربی سوریه، شورشیان با راکت به یک انبارمهمات دریک پایگاه نظامی حمله کردند.
XS
SM
MD
LG