لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

ارتش سوریه یک روستای استراتژیک را تصرف کرد


سربازان سوریه روز سه شنبه روستای قاره در منطقه کوهستانی قلمون در شمال کشور، در یک مسیر تدارکاتی عمده بین دمشق و حمص، را تصرف کردند.

تصرف روستا چند روز پس از حملات هوایی به منطقه در نزدیکی مرز لبنان صورت گرفت. این ناحیه همچنین یک گذرگاه قاچاقبری برای شورشیانی است که با نیروهای بشار اسد می جنگند.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نظامی حاکی است ارتش سوریه پس از چند روز جنگ، کنترل کامل قاره، در حدود ۱۰۰ کیلومتری دمشق، را به دست گرفته است و «شمار زیادی از تروریست ها» کشته شده اند.

این منبع نظامی گفت این منطقه - که بیش ازیک سال در تصرف شورشیان بود - اهمیتی استراتژیک دارد، زیرا راه دسترسی به کوهستان های قلمون را باز می کند، در حالی که مسیر دسترسی شورشیان به لبنان را می بندد.

گروه ناظر برحقوق بشر در سوریه می گوید جبهه النصره، یک گروه شورشی که به القاعده وفادار است، عقب نشینی از قاره را اعلام کرد وقول داد «بزودی بازگردد».

جنگ در قاره دست کم ۱۷۰۰ خانوار را ناچار ساخته به لبنان، که هم اینک میزبان ببش از ۸۰۰ هزار آواره سوری است، فرار کنند.

در رویدادی دیگر، گزارش گروه ناظر حاکی است در برخورد یک موشک ارتش به بیمارستانی در الولید در استان حمص، دست کم ۸ تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری سوریه،در اصابت موشکی در شهر حلب به دفتر شهردار ۴ تن کشته شدند.

بنا بر این گزارش، موشک را شورشیان پرتاب کردند و ۱۰ نفرنیز مجروح شدند.

در دمشق، یک گلوله خمپاره در نزدیکی بیمارستان هلال احمر فرود آمد و ۴ نفر را مجروح کرد، در حالی که گلوله دیگری به مجتمع مسجد معروف امیه برخورد کرد.
XS
SM
MD
LG