لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

ارتش سوریه: «وزیر جنگ» داعش در شرق حلب کشته شد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

ارتش سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد «وزیر جنگ» گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، و چند عضو ارشد آن گروه در عملیاتی در مناطق شرقی شهر حلب در شمال آن کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رسانه‌های دولتی سوریه از قول یک منبع آگاه نظامی، ضمن اعلام این خبر، هویت فردی را که گفته می‌شود وزیر جنگ داعش است، ابو مصعب المصری عنوان کردند.

با این حال در این گزارش‌، که امکان تایید آن بطور مستقل وجود ندارد و گروه داعش نیز هنوز اظهار نظری درباره آن نکرده است، به زمان و مکان عملیات و کشته شدن این افراد اشاره نشده است.

رسانه‌های دولتی سوریه، در مجموع نام ۱۳ نفر از اعضای گروه افراطی داعش را برده‌اند که در عملیات ارتش در شرق حلب کشته شده‌اند؛ ادعا شده چند شهروند سعودی و عراقی در میان آنها هستند.

وزیر قبلی به اصطلاح جنگ گروه داعش ابو عمر الشیشانی نام داشت که اسفند ۹۴ به قتل رسید. وزارت دفاع آمریکا گفت وی احتمالا در اثر حمله هوایی ارتش آمریکا در سوریه کشته شد.

داعش بعدا کشته شدن الشیشانی را تایید کرد، اما گفت او در منطقه الشرقاط در جنوب شهر موصل در عراق کشته شده است.

داعش در شمال سوریه در چند جبهه می‌جنگد؛ با ارتش سوریه که پشتیبانی روسیه را دارد، با نیروهای دموکراتیک سوریه که آمریکا از آنها حمایت می کند، و با شورشیان مورد حمایت ترکیه که زیر چتر ارتش آزاد سوریه می‌جنگند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG