لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

ده‌ها غیرنظامی در حمله داعش به اردوگاهی در سوریه کشته شدند


نیروهای سوریه دموکراتیک، یکی از گروه های عمده کردی است که در جنگ علیه داعش در سوریه از حمایت آمریکا برخوردار است.
نیروهای سوریه دموکراتیک، یکی از گروه های عمده کردی است که در جنگ علیه داعش در سوریه از حمایت آمریکا برخوردار است.

پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی بامداد سه‌شنبه به یک تقاطع ارتباطی در شمال شرق سوریه، که غیرنظامیان سوری و عراقی برای فرار از جنگ بطور مرتب از آن تردد می‌کنند، حمله کردند و دست کم ۳۷ نفر را که بیشتر آنها غیرنظامی بودند کشتند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از فعالان سوری و مقام‌های کرد، پیکارجویان داعش پیش از طلوع آفتاب با رخنه به روستای رجم صلیبی واقع در استان حسکه، نزدیک خط مقدم نبرد نیروهای کرد با گروه داعش، دست به این حمله غافلگیرکننده زدند.

گفته می‌شود همزمان با حمله پیکارجویان افراطی داعش به غیرنظامیانی که در یک اردوگاه موقت پناهجویان در خواب بودند، برخی دیگر از داعشی‌ها جلیقه‌های انفجاری خود را در یک پست ایست بازرسی نیروهای کرد فعال کرده و جان تعداد دیگری را گرفتند.

بنا بر اعلام کمیته بین المللی نجات، هزاران نفر از ساکنان موصل عراق از آغاز عملیات آزادسازی آن شهر از کنترل داعش در اواخر مهر سال گذشته به این سو، راهی این اردوگاه در رجم صلیبی شده‌ و منتظر ورود به مناطق تحت کنترل کردها در سوریه هستند.

آسوشیتدپرس همچنین از قول ردور خلیل یکی از سخنگویان یک گروه کردی فعال در سوریه نوشت، حمله امروز با حمله مهاجمان انتحاری داعش به یک پست ایست بازرسی نیروهای سوریه دمکراتیک – گروه کردی مورد حمایت آمریکا در جنگ علیه داعش – آغاز شد.

به گفته او، پیکارجویان داعش چند ساعت بعد به یک اردوگاه موقت آوارگان در نزدیکی پست ایست بازرسی حمله کردند و غیرنظامیانی را که می‌خواستند برای فرار از داعش به منطقه تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک پناه ببرند، «قتل عام» کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG