لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

حملات هوایی در حومه حلب دستکم ۵ کشته بر جای گذاشت


عکس تزئینی، حلب پس از خروج مخالفان اسد
عکس تزئینی، حلب پس از خروج مخالفان اسد

به گفته یک شبکه تلویزیونی دولتی سوریه، شرق حلب که اخیرا در کنترل نیروهای دولت بشار اسد قرار گفته، روز شنبه شاهد یک انفجار بود. این انفجار در حالی رخ داد که ساکنان این منطقه در حال بازگشت به خانه هایشان بودند.

بنا بر اعلام تلویزیون دولتی سوریه، انفجار امروز در نتیجه بمبی دست ساز که توسط مخالفان اسد در یک مدرسه قرار داده شده بود رخ داده که در آن سه نفر مجروح شده اند.

همچنین چندین حمله هوایی در حومه حلب که همچنان در دست مخالفان دولت قرار دارد موجب کشته شدن دستکم پنج نفر شده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، در این حمله هوایی که در شهر «اتارب» در غرب حلب رخ داده، یک مرد، دختر و عروس او کشته شدند.

اما، منابع پزشکی حلب از کشته شدن هفت نفر، از جمله یک زن و دو کودک، در این حملات هوایی خبر می دهند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین گفت که شب گذشته هم شاهد حملات هوایی دیگری در روستاهای اطراف اتارب بوده که در آن سه تن از شبه نظامیان مخالف اسد کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حملات هوایی در نزدیکی حلب بیانگر آن است که دولت اسد فعالیت های نظامی خود را پس از تخلیه ده ها هزار شبه نظامی و غیرنظامی از حلب از سر گرفته است.

نیروهای ارتش دولت اسد روز پنجشنبه اعلام کردند که کنترل نواحی شرقی حلب را برای نخستین بار پس از ژوئیه ۲۰۱۲ به طور کامل در دست گرفتند.

با این حال، نیروهای دولتی همچنان در تلاش هستند تا از امنیت مناطق اطراف حلب اطمینان حاصل کنند، چرا که مخالفان اسد همچنان در حومه غربی و جنوب غربی آن شهر مستقر هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG