لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

سازمان ملل:بیش از ۹۰ هزار تن در سوریه کشته شده اند


سازمان ملل متحد می گوید مرگ نزدیک به ۹۳ هزار تن درجنگ سوریه تایید شده است، با این حال هشدارمی دهد رقم واقعی احتمالا بسیاربالاتراست.

دفترحقوق بشر سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد جدید ترین شمارکشته شدگان، که مرگ های تا پایان آوریل را شامل می شود، به بیشترین احتمال پایین ترین رقم است.

سازمان ملل متحد می گوید ازژوئیه گذشته هرماه بطورمتوسط بیش از ۵هزارتن کشته شده اند.

گزارش حاکی است دست کم ۶۵۰۰ کودک درمنافشه جانسپرده اند، ومواردی از شکنجه واعدام کودکان همراه با خانواده هایشان را نیز ثبت کرده است.

درحالی که درنگی در عملیات جنگی به چشم نمی آید، دولت های حامی نیروهای اوپوزیسیون راه های جدیدی را برای پشتیبانی ازشورش علیه بشار اسد بررسی می کنند، در همین حال سربازان دولتی درنزدیکی بخش هایی ازشهر حلب که درکنترل شورشیان است متمرکزمی شوند.

جان کری وزیرامور خارجه آمریکا و ویلیام هیگ همتای بربتانیایی او روزچهارشنبه دردیداری درواشنگتن درباره وضع سوریه بحث کردند.

کری گفت با مداخله متحدان اسد، حزب اله و ایران، خطربیشتر شده است و آمریکا برکوشش برای حمایت از اوپوزیسیون درحالی که سعی دارد موازنه درجبهه را تغییر دهد، تمرکزدارد.

فعالان و شورشیان روزپنجشنبه با سربازان دولتی برای کنترل یک پایگاه نظامی عمده دراستان حما به نبرد پرداختند. آنها سربازان را بیرون راندند و تاسیسات پایگاه را به آتش کشیدند.
XS
SM
MD
LG