لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۵

خودسوزی یک دستفروش در خرم‌آباد؛ فرماندار: ماموران تذکر دادند اما «مقاومت» کرد


دستفروشان در ایران. آرشیو
دستفروشان در ایران. آرشیو

یک کارگر دستفروش در اعتراض به برخورد مأموران مقابله با سدمعبر دست به خودسوزی زد، اما حاضران در صحنه پس از خاموش کردن آتش او را به بیمارستان منتقل کردند.

بر اساس گزارش ها، عصر چهارشنبه ۱۳ بهمن یک دستفروش پس از آن که مأموران مقابله با سد معبر شهرداری خرم‌آباد بساط او را جمع کردند، خودسوزی کرد. گفته می شود مردم با خاموش کردن آتش، این کارگر دستفروش را به بیمارستان منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی مهرزاد صفدری، رئیس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان با تأیید خودسوزی این فرد دستفروش، گفت از چرایی ماجرا خبر ندارد و حال او را «خوب» توصیف کرد.

جعفر طولابی فرماندار خرم‌آباد نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم خودسوزی این کارگر دستفروش را تأیید کرد، اما گفت مأموران سد معبر شهرداری خرم‌آباد آتش را خاموش کرده و او را به بیمارستان انتقال داده‌اند.

فرماندار خرم‌آباد ادعا کرد که با تذکر مأموران شهرداری دستفروشان در میدان «امام حسین» بساطشان را جمع کردند، «ولی فرد مذکور به دلیل مقاومت با نیروهای شهرداری درگیر و اقدام به خودسوزی می‌کند.»

او با بیان این که درخواست کردیم «با توجه به وضعیت اقتصادی»، مأموران با دستفروش‌ها با احترام برخورد کنند، گفت که مأموران حاضر در صحنه «مدعی هستند که برخورد فیزیکی اتفاق نیفتاده است.»

شش سال پیش یونس عساکره دستفروش خرمشهری در اعتراضی مشابه خودسوزی کرد و جانش را از دست داد. از آن زمان تاکنون چند مورد خودسوزی دستفروشان گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG