لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

حمایت دانشجویان بریتانیا از دانشجویان معترض ایرانی


حمایت دانشجویان بریتانیا از دانشجویان معترض ایرانی
حمایت دانشجویان بریتانیا از دانشجویان معترض ایرانی

دانشجویان متحصن شش دانشگاه معتبر بریتانیا، به مناسبت روز دانشجو در ایران، پیامی را در حمایت از دانشجویان ایرانی صادر کرده اند. این پیام همبستگی در پایگاه خبررسانی دانشجویان متحصن کالج دانشگاهی لندن منتشر شده و نشان می دهد که دانشجویان چند دانشگاه معتبر انگلیسی همچون شفیلد، منچستر، و مدرسه مطالعات شرق و آفریقا آن را امضا کرده اند.

دانشجویان دانشگاه های بریتانیا در پیام خود خطاب به دانشجویان ایرانی می گویند: «ما دانشجویان معترض کشور انگلستان که این روزها در حال مبارزه برای دفاع از حق تحصیل و آموزش خود هستیم این پیام اتحاد و همبستگی را برای حمایت از مبارزات شما برای دموکراسی و عدالت می فرستیم. ما عزم راسخ و شجاعت شما و بهای سنگینی که از تابستان سال گذشته پرداخت کرده اید را دنبال کرده ایم. ما همچنین از میزان سرکوب سیستماتیکی که بر شما اعمال شده، با زندانی کردن و تعلیق ها یا ارعاب دانشجویان از طریق روش های انضباطی از داخل و خارج دانشگاه مطلع شده ایم».

دانشجویان دانشگاه های بریتانیا در ادامه این پیام همبستگی می گویند: «هر چند قیاس به جایی نیست، در این چند هفته ما هم شمه ای از خشونت دولتی، ارعاب، و محدودیت گذاشتن بر حق اعتراض‌ مان را تجربه کرده ایم. ما معتقدیم که شباهت های خواسته های ما و شما بر تفاوت هایمان غلبه می کند، پس در کنار شما می ایستیم. ما دانشجویان از لندن، تا آتن، تا تهران مبارزه می کنیم تا قدرت را به صاحبان اصلی آن یعنی مردم بازگردانیم.»

فعالین و تشکل های دانشجویی بریتانیا در اعتراض به افزایش شهریه ها در این کشور، در هفته های اخیر تجمعات اعتراضی بی سابقه ای را برگزار کرده اند و در محوطه چندین دانشگاه معتبر بریتانیا تحصن کرده اند.

XS
SM
MD
LG