لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۰

بارش برف سنگین در شرق آمریکا و گرفتار شدن صدها خودرو در بزرگراهی در حومه پایتخت


بزرگراه آی-۹۵ - ۱۴ دی ۱۴۰۰
بزرگراه آی-۹۵ - ۱۴ دی ۱۴۰۰

بارش برف سنگین و وزش باد شدید موجب قطع برق و بسته شدن جاده‌ها در بخش‌هایی از شرق آمریکا، از جمله واشنگتن دی‌سی پایتخت کشور و ایالت‌های همسایه، یعنی ویرجینیا و مریلند، شده است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، برف سنگین روز دوشنبه و در پی آن تصادف شش دستگاه تریلی حمل تراکتور موجب مسدود شدن یکی از بزرگراه‌های مهم ایالت ویرجینیا شد و در نتیجه صدها نفر، از جمله یک سناتور، ساعت‌ها در دمای زیر صفر درجه در خودروهای خود در جاده گیر کرده بودند.

در این تصادف که بعد از ظهر دوشنبه روی داد کسی آسیب ندید، ولی بر اثر آن ترافیک در یکی از اصلی‌ترین بزرگراه‌های ایالات شرقی آمریکا متوقف شد. رانندگان به دلیل برف سنگین نمی‌توانستند حرکت کنند و بسیاری مجبور شدند که شب را در هوای سرد و طاقت‌فرسای زمستانی در خودروهای خود بگذرانند.

تیم کین، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا، از جمله افرادی بود که شب را در خودرو خود گذراند. او صبح سه شنبه پس از طلوع آفتاب، عکسی از وضعیت گیر کردنش در بزرگراه را منتشر کرد.

آقای کین پس از ۱۹ ساعت معطلی در مسیر خود به سوی شهر واشنگتن - مسیری که معمولا دو ساعت طول می‌کشد - در توئیتی نوشت: «دفتر من با وزارت حمل و نقل ویرجینیا در تماس است تا ببینند چگونه می‌توانیم کمک کنیم…»

اداره ترابری ویرجینیا صبح سه‌شنبه در توئیتی از آغاز روند تخلیه مردم از محل خبر داد.

وقوع این طوفان زمستانی و بارش برف سنگین همچنین موجب قطع برق هزاران خانه و خاموشی چراغ‌های راهنما و تاریکی خیابان‌ها شد.

برف در واشنگتن دی‌سی - ۱۳ دی ۱۴۰۰
برف در واشنگتن دی‌سی - ۱۳ دی ۱۴۰۰

تا زمان تنظیم این خبر برق هزاران خانه در منطقه همچنان قطع است.

XS
SM
MD
LG