لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

با سریع‌ترین هواپیمای برقی جهان از شرکت خودروسازی «رولز-رویس» آشنا شوید


هواپیمای برقی «اسپیریت آو انوویشن» ساخت شرکت خودروسازی رولر-رویس بریتانیا
هواپیمای برقی «اسپیریت آو انوویشن» ساخت شرکت خودروسازی رولر-رویس بریتانیا

هواپیمای «اسپیریت آور انوویشن» شرکت خودروسازی رولز-رویس، توسط فدراسیون بین‌المللی هوانوردی به عنوان سریع‌ترین هواپیمای برقی جهان شناخته شده است.

به گزارش سایت «نیوز بایتس»، این آژانس مستقر در سوئیس که سوابق هوانوردی و فضانوردی را بررسی و تایید می‌کند، دو دستاورد موفقیت آمیز توسط این هواپیما را که در ماه نوامبر گذشته انجام شد، تایید و ثبت کرد.

هواپیمای «اسپیریت آو انوویشن» به معنای «روح نوآوری» که از نظر سرعت رکوردار است، توسط یک رانشگر الکتریکی ۴۰۰ کیلووات به حرکت در می‌آید و «پر قدرت‌ترین بسته از باتری‌های تامین کننده نیروی پیشران‌ را که تا به حال در صنعت هوافضا مونتاژ شده»، در خود جای داده است.

شرکت خودروسازی بریتانیایی رولز-رویس در حساب توئیتر خود اعلام کرد که «اسپیریت آو انوویشن» رکورد سرعت را شکست و سریع‌ترین وسیله نقلیه تمام الکتریکی جهان شناخته شد. این هوایپما دو رکورد جهانی جدید را شکست و این رکوردشکنی اکنون به طور مستقل تایید شده است.

  • چرا این خبر مهم است؟

در حالی که تولید خودروهای برقی در حال رشد و گسترش است، سفرهای هوایی هنوز به طور عمده به سوخت‌های فسیلی وابسته هستند.

در این یک مورد خاص، شکستن رکورد سرعت توسط هواپیمای «اسپیریت آو انوویشن» شرکت رولز-رویس، یک برگ برنده بزرگ برای حمل و نقل هوایی بدون دود و آلوده‌کردن هوا است.

  • دو رکورد جهانی مستقل در مسافت‌های ۳ کیلومتر و ۱۵ کیلومتر

هواپیمای «اسپیریت آو انوویشن» در یک مسافت ۳ کیلومتری به بالاترین سرعت ۵۵۵.۹ کیلومتر در ساعت رسید. این سرعت ۲۱۳.۰۴ کیلومتر بیشتر از رکورد قبلی هواپیمای مدل آکروجت «اکسترا ۳۰۰ ای‌ئی» شرکت آلمانی زیمنس است.

هواپیمای شرکت رولز-رویس همچنین در یک مسافت ۱۵ کیلومتری به بالاترین سرعت ۵۳۲.۱ کیلومتر در ساعت دست یافت که آن را با تفاوت ۲۹۲.۸ کیلومتر در راس رکورد قبلی قرار داد.

این هواپیما تاکنون توانسته به بالاترین سرعت ۶۲۳ کیلومتر در ساعت برسد.

XS
SM
MD
LG