لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

ثریا رضایی مدیر توسعه کسب و کار مایکت بازداشت شد؛ جرم: انتقاد از رادان


ثریا رضایی مدیر توسعه کسب و کار مایکت
ثریا رضایی مدیر توسعه کسب و کار مایکت

شبکه شرق از دستگیری ثریا رضایی مهوار، مدیر توسعه کسب و کار مایکت خبر داد.
صابرین نیوز با انتشار ویدیویی صحنه‌هایی از بازداشت مدیر توسعه کسب و کار مایکت را نمایش داد.

خانم رضایی در پستهایی در شبکه‌های اجتماعی از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و شخص احمدرضا رادان انتقاد کرده بود.

بنا بر این گزارش، ثریا رضایی روز سه‌شنبه در محل کار خود بازداشت شده است. از نهاد بازداشت‌کننده و علت بازداشت اطلاعی در دست نیست. مایکت زیر مجموعه هلدینگ حصین است.

طاقچه از دیگر شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ حصین، هفته گذشته و با انتشار تصاویری از کارمندان آن در فضای مجازی، از دسترس خارج و با تعهد قضایی رفع توقیف شد.

روز دوشنبه ۹ مرداد کاربران اپلیکیشن «کتاب و کتابخوانی» «طاقچه» از دسترس خارج شده بود.

در پی این اتفاق، «فروشگاه خرید آنلاین کتاب و دانلود کتاب صوتی و الکترونیکی طاقچه»، با ارسال یک «نوتیفیکیشن» به کاربران خود اعلام کرد «بدون اخطار قبلی» فیلتر شده و تاکید کرد تمامی کتاب‌های کاربران و حق اشتراکهای بخش کتابخانه ،محفوظ است.

وزارت ارشاد علت فیلتر شدن این پلتفرم را نداشتن مجوز عنوان کرده، اما آگاهان این ادعا را رد و اعلام کردند نه تنها مجوز طاقچه در سایت وزارت ارشاد قابل مشاهده بوده است بلکه همکاری‌های متعدد آن با صداوسیما، وزارت ارشاد (نمایشگاه بین‌المللی کتاب ) و شهرداری تهران و چندین نهاد بیانگر نادرستی ادعای وزارت ارشاد است.

این فیلترینگ و تعطیلی که به بهانه انتشار عکسی از کارکنان «طاقچه» در فضای مجازی با حجاب اختیاری،صورت گرفته است با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شد.

XS
SM
MD
LG