لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۴

ایران در رسانه‌های جهان؛ عزاداری سالمرگ قاسم سلیمانی و نقش پهپادهای ایران در تهاجم به اوکراین


روسیه: ۶۳ سرباز در حملات موشکی اوکراین کشته شدند
روسیه: ۶۳ سرباز در حملات موشکی اوکراین کشته شدند

رسانه‌های بین‌المللی روز سه‌شنبه مراسم عزاداری دولتی برای قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را براساس اخبار رسمی پوشش داده‌اند و همچنین مطالب جدیدی در باره مشارکت تسلیحاتی جمهوری اسلامی در حمله روسیه به اوکراین منتشر کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از اوکراین می‌نویسد روسیه در پی پهپادهای انفجاری ایرانی بیشتری است تا حمله مرگبار سپاه اوکراین به «ماکیوْکا» را تلافی کند که به مرگ دست کم ۶۲ سرباز روسی انجامید. رئیس جمهوری اوکراین گفت ضدهوائی اوکراین طی دو روز ۹۰ پهپاد ایرانی را سرنگون کرد.

نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که قوای مسلح اوکراین در مقابله با پهپادهای ایرانی روسیه، ابتکار عمل بیشتری نشان می‌دهد و با موفقیت از توپ‌های دور زن «های مارس» آمریکائی علیه تجمع نیروهای روسیه در شرق اوکراین استفاده کرد.

روزنامه گاردین روز سه‌شنبه تلفات روسیه در حمله اوکراین را در صفحه اول کار کرده، و در یک گزارش صوتی از نویسنده کریستوفر دو بلی‌گ، به این سئوال پرداخته که مردم ایران برای برانداختن نظام چه لازم دارند.

وال استریت جورنال در شماره روز سه‌شنبه، تحقیقی ویدیوئی منتشر کرده درباره نقش کلیدی بحرین در پیمان ابراهیم و سیاست خاورمیانه.

روزنامه تلگراف لندن خبر اختصاصی خود درباره سپاه پاسداران را پائین صفحه اول کار کرده. دیلی تلگراف می‌نویسد بعد از کشف و خنثی کردن دست کم ده توطئه برای قتل و آدم‌ربائی در انگلستان، دولت انگلستان قصد دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست‌ سازمان‌های تروریستی بین‌المللی قرار دهد که هر نوع معامله با آن مشمول مجازات خواهد بود.

رویترز در گزارشی بر اساس خبر دیلی‌تلگراف لندن، می‌نویسد وزیر امنیت داخلی تام توگندات از تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران حمایت می‌کند.

ده‌ها نشریه در اطراف دنیا و از جمله شبکه خبری WION (یک جهان) هندوستان محکومیت یک معترض نوجوان در ایران به مجازات اعدام و محکومیت معترض نوجوان دیگری به دو اعدام را پوشش داده‌اند.

ایندیا تودی، پرتیراژترین هفته‌نامه خبری هندوستان، گزارش می‌دهد که نویسنده مهدی بهمن درپی مصاحبه با یک کانال تلویزیونی اسرائیلی به اعدام محکوم شد.

XS
SM
MD
LG