لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۵

پایان «فصلی تاریک» در تاریخ؛ تیم فوتبال آمریکایی شهر واشنگتن نام جدید خود را برگزید


پس از مدت‌ها پژوهش و نظرخواهی، تیم فوتبال آمریکایی شهر واشنگتن سرانجام نام جدید خود را برگزید.

به گزارش شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان»، این تیم که در گذشته واشنگتن «رداسکینز» نام داشت، از این پس با عنوان واشنگتن «کامندرز» یا «فرماندهان» به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

تیم فوتبال آمریکایی واشنگتن، پس از مرگ جرج فلوید در سال ۲۰۲۰ و اوج‌گیری اعتراضان سراسری علیه تبعیض‌های نژادی در آمریکا، و به دنبال انتقا‌دهای بومیان آمریکایی و حامیان مالی خود، دو سال پیش اعلام کرد که دیگر از نام «رداسکینز» (به معنای «سرخ‌پوست‌ها») که واژه‌ای نژادپرستانه و توهین‌آمیز است، استفاده نخواهد کرد.

این باشگاه در دو فصل گذشته با عنوان تیم فوتبال واشنگتن در رقابت‌های لیگ ملی فوتبال آمریکایی یا «ان‌اف‌ال» شرکت کرد تا فرصت کافی برای گزینش نام جدید را داشته باشد.

جیسون رایت مالک، و ران ریورا، مربی تیم در ماه‌های گذشته تأکید کرده بودند که به دلیل نزدیکی به پایتخت، به دنبال نامی هستند که به نوعی با ارتش ایالات متحده در ارتباط باشد.

هرچند که در سلسله مراتب ارتش، «کامندرز» معمولا در مورد افسران نیروی دریایی استفاده می‌شود، ولی یک اصطلاح عمومی در نیروهای مسلح نیز هست.

مدیران تیم واشنگتن، چهارشنبه ضمن اعلام نام «کامندرز»، از لوگو و لباس‌های جدید خود نیز رونمایی کردند.

بسیاری از فعالان حقوق مدنی از گزینش نام جدید استقبال کردند و آن را نشانه‌ای از پایان فصلی تاریک از تاریخ این تیم فوتبال توصیف کردند.

با این حال به گفته آنها، این پایان کار نیست و مدیران‌ این‌ تیم هنوز راه طولانی برای اصلاح رویکردهای نادرست گذشته، و بهبود روابط با اقلیت‌های آمریکایی در پیش دارند.

به این ترتیب تیم فوتبال شهر واشنگتن از فصل آینده با نام «واشنگتن کامندرز» در رقابت‌های لیگ ملی فوتبال آمریکایی یا «ان‌اف‌ال» شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG