لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

توده هوای قطبی، تردد را در شرق آمریکا فلج کرد


واشنگتن، سه شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴
واشنگتن، سه شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴

یک جبهه پیشرونده هوای قطبی سبب بارش برف سنگین، و موجب تعطیلی مدارس، ادارات و لغو بسیاری از پروازهای هوایی شد

یک جبهه پیشرونده و فراگیر هوای قطبی که در شرق آمریکا سبب بوران و بارش برف سنگینی شده که میزان آن تا ۳۰ سانتی متر برآورد می شود، روز سه شنبه ۲۱ ژانویه دولت های فدرال و ایالتی را تعطیل کرد و سبب تعطیلی مدارس و تعلیق پروازها شد.

تردد در شاهراه شلوغ و پررفت و آمد بین ایالتی ۹۵ که شهرهای واشنگتن، فیلادلفیا، بوستون و نیویورک را به هم پیوند می دهد، از بامداد سه شنبه دشوار و کند شده است.

انتظار می رود که دمای هوا در سراسر شرق آمریکا همچنان بسیار پایین تر از میزان معمول این فصل سال باشد. در ایالت های شمالی و شمال شرق آمریکا، باد و بوران همراه برف سنگین، تردد و فعالیت را مشکل کرده است.

در واشنگتن، صدها هزار کارمند دولت فدرال به ناگزیر خانه نشین شدند. این جبهه هوای سرد، بیشترین میزان بارش برف را از سال ۲۰۱۱ سبب شده و باعث تعطیلی مدارس و ادارات دولت های ایالتی شد. به همین سبب، نشست خبری روز سه شنبه کاخ سفید نیز لغو شد.
دیوان عالی کشور اما، به فعالیت خود ادامه داده است.

در ایالت های ویرجینیا و مریلند که در حومه پایتخت آمریکا هستند، تردد وسایل نقلیه عمومی از جمله قطارهای بین شهری و مترو نیز متوقف یا کند شد.

برف و سرمای شدید، باعث لغو میهمانی روز تحلیف کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی شد، که برای آغاز دور تازه ای از کار خود سوگند ادا کرد.

نزدیک به ۲۳۰۰ پرواز در شرق‌ آمریکا روز سه شنبه لغو شد. فرودگاه های لاگاردیای نیویورک و فرودگاه بین المللی فیلادلفیا بیشترین شمار پرواز لغو شده را شاهد بوده است.

اداره هواشناسی ملی آمریکا اعلام کرده است که جبهه هوای قطبی تا مرز فلوریدا پیش رفته و دمای هوا را تا ۱۵ درجه زیر صفر کشانده است.

دولت شهر بالتیمور در ایالت مریلند، با بارش ۲۵ سانتی متر برف، حالت اضطراری اعلام کرده است.
دمای هوا در فیلادلفیا به ۲۰ درجه زیر صفر می رسد و میزان بارش برف تا ۳۰ سانتی متر برآورد شده است.

گفتنی است که این جبهه هوای قطبی، بخشی از همان توده ای است که حدود سه هفته پیش شرق آمریکا را فرا گرفت و رکورد سرما را طی چند سال اخیر شکست و دست کم ۹ قربانی گرفت.
XS
SM
MD
LG