لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۰

توفان شدید زمستانی راهی شمال شرقی امریکا شد


با ادامه ریزش برف کارکنان پارک هزاره در شیکاگو مجسمه فولادین "دروازه ابر" کار انیش کوپر را برف روبی می کنند، ۲ ژانویه ۲۰۱۴
با ادامه ریزش برف کارکنان پارک هزاره در شیکاگو مجسمه فولادین "دروازه ابر" کار انیش کوپر را برف روبی می کنند، ۲ ژانویه ۲۰۱۴
یک توفان شدید زمستانی پس از آن که نواحی بالای غرب مرکزی آمریکا را با بادهای شدید خود درهم نوردید، راه ایالت های شمال شرقی آمریکا را درپیش گرفت. این توفان درجه حرارت قطبی و اولین برف سنگین سال نو را با خود به همراه می آورد.

روز پنجشنبه هشدارهای مربوط به توفان در بخش های عمده ایالت نیوانگلند منتشر شد و انتظار می رود بادهایی با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت، ۳۵ سانتی متر برف برای بوستون به سوغات آورند.

اندرو کومو فرماندار نیویورک وضعیت فوق العاده اعلام کرده و دستور بستن چند شاهراه عمده در دره هادسن را از نیمه شب تا ۵ صبح جمعه صادر کرده است. فرودگاه های این منطقه صدها پرواز را لغو کرده اند و به نظر می رسد که تجارت در نخستین ساعت های بامداد جمعه به شدت کند شود.

یک وب سایت که پرواز ها را رصد می کند نوشته است در جریان توفان در مرکز آمریکا بیش از ۱۶۰۰ پرواز به زمین نشانده شد.

پیش بینی می شود درجه حرارت در شمال شرق آمریکا تا ۲۰ درجه سانتی گراد زیر صفر پایین برود. هم اکنون برلینگتون و ورمانت تا مونترال و کبک در شمال آمریکا به زیر ۲۵ درجه رسیده اند.

مناطق بالای غرب مرکزی آمریکا همچنان بشدت یخ زده مانده اند و درجه حرارت در ایالت های داکوتا، مینه سوتا، ویسکانسین، ایلینوی شمالی و میشیگان به ۴۱ درجه زیر صفر رسیده است.

بنا به گزارش های هواشناسی از روز اول سال نو تاکنون در حومه شمالی شیکاگو بیش از ۴۵ سانتی متر برف بر زمین نشسته است.
XS
SM
MD
LG