لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

رئیس جمهوری کره جنوبی: رژیم پیونگ یانگ در مسیر نابودی قرار گرفته است


پارک گوئن هوی، رئیس جمهوری کره جنوبی
پارک گوئن هوی، رئیس جمهوری کره جنوبی

پارک گوئن هوی رئیس جمهوری کره جنوبی می‌گوید کشورش باید به کره شمالی بفهماند اگر برنامه هسته ای‌اش را متوقف نکند، رژیمش باقی نخواهد ماند.

خانم پارک این نظر را یک روز پس از آن مطرح ساخت که کیم جونگ اون رئیس جمهوری کره شمالی به ارتش آن کشور دستور داد برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در هر زمان آماده باشد.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین گفت، باید در انتظار تهدیدهای‌های شدید‌تر پیونگ یانگ بود که می‌خواهد نسبت به تحریم‌های بین المللی جدید که از روز چهارشنبه گذشته به اجرا گذاشته شد، واکنش نشان دهد.

به گفته وزارت دفاع کره جنوبی، پیونگ یانگ روز پنجشنبه شش موشک میان برد از سواحل شرقی آن کشور شلیک پرتاب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در واکنش به آزمایش‌های اخیر هسته‌ای و موشکی کره شمالی، به اتفاق آرا به قطعنامه‌ای برای اعمال تحریم‌های گسترده‌تر علیه آن کشور رأی داد؛ رأیی که ایالات متحده آن را پاسخ "محکم و واحد" جهان به پیونگ یانگ توصیف کرده است.

بر اساس این قطعنامه، برای نخستین بار هواپیماها و کشتی‌های باری و تجاری کره شمالی که از آن کشور به مقصد دیگر کشورها، یا از کشورهای دیگر به مقصد کره شمالی در حرکت هستند، باید مورد بازرسی قرار بگیرند. فروش سلاح‌های کوچک و متعارف نیز به کره شمالی ممنوع شده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز تصویب این قطعنامه را "پاسخی محکم، جمعی و مناسب" به کره شمالی دانست و گفت "امروز، جامعه بین المللی با صدایی واحد، یک پیام ساده به پیونگ یانگ فرستاد: کره شمالی باید این برنامه‌های خطرناک را متوقف کند و مسیر بهتری را برای مردمش برگزیند."

XS
SM
MD
LG