لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۲

گزارش سازمان بازرسی ایران: این بار اختلاس در استانداری تهران


رییس بازرسی کل ایران ، می گوید میزان تخلفات دولت ایران در یکسال اخیر دوبرابر شده است
رییس بازرسی کل ایران ، می گوید میزان تخلفات دولت ایران در یکسال اخیر دوبرابر شده است

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده بیش از یک میلیارد تومان سو استفاده مالی در استانداری تهران صورت گرفته و مبالغی به حساب اعضای خانواده برخی از مدیران این نهاد دولتی واریز شده است.

در واکنش به این گزارش، استانداری تهران انتشار آن را در رسانه ها، مورد انتقاد قرار داده و تکذیب کرده است.

مصطفی پور محمدی رییس بازرسی کل کشور که پیش از این وزیر اطلاعات دولت قبل محمود احمدی نژاد بوده، در ماه های گذشته بارها از تخلفات مقام های دولتی گفته است و اینک، اصرار دارد که دامنه تخفات دولت بیش از پرونده استانداری تهران است. او روز یکشنبه اعلام کرد، به نسبت سال گذشته ، تخلفات دولت، دو برابر شده است.

در ماه های اخیر، معاون اول رییس جمهوری ایران و برخی دیگر از نزدیکان محمود احمدی نژاد از سوی چند نماینده مجلس به فساد مالی متهم شدند با این حال برخی معتقدند هنوز برخوردی جدی با تخلفات مالی دولت صورت نمی گیرد.

محمد رهبر، روزنامه نگار ایرانی معتقد است قوه قضاییه اراده ای برای برخورد با تخلفات دولت ایران ندارد
محمد رهبر، روزنامه نگار ایرانی معتقد است قوه قضاییه اراده ای برای برخورد با تخلفات دولت ایران ندارد

محمد رهبر، روزنامه نگار مقیم مالزی به برخورد قوه قضاییه با تخلفات دولت چندان خوشبین نیست و گفته است بعید می داند قوه قضاییه به اطرافیان محمود احمدی نژاد نزدیک شود و آنها را بازداشت و مورد پیگرد قضایی قرار دهد.

رهبر دلیل این مساله را عدم استقلال قوه قضاییه ایران عنوان می کند و گفت: «قوه قضاییه دلیل اصلی آن این است که قوه قضاییه در ایران مستقل نیست و تحت تاثیر رهبر جمهوری اسلامی است و چنانچه در مورد حصر آقایان موسوی و کروبی مشاهده شد ، این قوه بدون اذن رهبری کاری نمی کند».

در دوره ای که اصلاحات نام گرفت، قوه قضاییه ایران، غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران را به اتهام اختلاس محاکمه و زندانی کرد.

در هفته های اخیر، آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران از مسئولان خواسته بود مسایل بین خود را حل کنند و کمتر آنها را به رسانه ها بکشانند اما هر از گاهی تخلفات دولت از سوی سایر نهادها آشکار می شود. دیروز هم احمد توکلی در مجلس از قانون شکنی دولت در مورد رانت خواری موسسات مالی- اعتباری سخن گفته بود.

XS
SM
MD
LG