لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

دادگاه شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی، روز ۲۰ خرداد برگزار می‌شود


شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی. آرشیو
شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی. آرشیو

گزارش ها حامی از آن است که دادگاه شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی، روز ۲۰ خرداد برگزار می‌شود.

به گزارش کانال تلگرامی «بیدار زنی»، محاکمه خانم محمدی در دادگاه انقلاب اسلامی رشت در شرایطی قرار است در روز ۲۰ خرداد برگزار شود که حدود ۶ ماه از بازداشت او می‌گذرد.

این فعال کارگری روز ۱۴ آذر سال گذشته به دست ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در رشت بازداشت و پس از ۲۰ روز به اداره اطلاعات سنندج منتقل شد.

در مدتی که شریفه محمدی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج زندانی بود، اخباری در مورد ضرب و شتم و شکنجه جسمی وی منتشر شد.

خانم محمدی در یادداشتی که در صفحات اینستاگرامی همسرش؛ سیروس فتحی، و «شریفه محمدی را آزاد کنید» منتشر شده است، با مروری بر ساعات «سخت و سنگین» که در شش ماه گذشته متحمل شده بود، به ضرب و جرح در دوران بازداشت، حبس در سلول انفرادی، رنج دوری از فرزند و محرومیت از ملاقات حضوری با خانواده‌اش اشاره کرده است.

این فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت نوشته بود که «در این شش ماه، ساعاتی بودند که بر من سخت و سنگین گذشتند اما هیچ‌گاه نگریستم. هنگامی که با صورت کبود برگه های بازجویی بر سرم کوبیده می شد، هنگامی که بعد از سه ماه از انفرادی به بند عمومی منتقل شدم و یا زمانی که بعد از سه ماه آیدین عزیزم را در آغوش گرفتم و هنگام دیدن سیروس در اولین ملاقات بعد از انفرادی که با دیدن چهره خندان من اشک‌هایش جاری شده بود.»

خانم محمدی روز ۱۰ اسفند به زندان لاکان رشت منتقل شد.

بر اساس این گزارش، اتهام وی ارتباط با حزب کومله عنوان شده است.

به طور معمول، دستگاه های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی فعالان کارگری، صنفی و سیاسی را به ارتباط به سازمان های مخالف و یا کشورهای متخاصم متهم می کنند. این اتهام ها همواره از سوی فعالان بازداشتی رد شده است. با این همه، دادگاه های انقلاب اسلامی بر اساس این اتهام ها، فعالان بازداشت شده را به زندان، تبعید، شلاق و دیگر مجازات ها محکوم کرده اند.

در حال حاضر، شماری از فعالان کارگری، صنفی و بازنشستگان به اتهام های امنیتی زندانی هستند.

XS
SM
MD
LG