لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۳

شریفه محمدی، فعال کارگری، همچنان بلاتکلیف در زندان لاکان رشت است


شریفه محمدی فعال کارگر زندانی
شریفه محمدی فعال کارگر زندانی

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با اشاره به تداوم بازداشت شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی، نوشت که بیش از ۴ ماه از بازداشت و بلاتکلیفی او می‌گذرد.

به نوشته «هرانا»، تحقیقات پرونده خانم محمدی به پایان رسیده، اما بازپرس پرونده قرار بازداشت را تمدید کرده است.

تاکنون مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در مورد بازداشت شریفه محمدی و اتهامات وارد شده به او توضیح نداده اند اما در اسفند سال گذشته، سیروس فتحی، همسر این فعال کارگری، اعلام کرده بود که وی به هواداری از یک حزب سیاسی متهم شده است.

شریفه محمدی روز ۱۴ آذر سال قبل در رشت به دست ماموران حکومتی جمهوری اسلامی بازداشت و پس از چند روز به زندان سنندج منتقل شد.

یک تشکل کارگری در ایران خبر داده بود که این فعال کارگری، روز ششم اسفند سال قبل، از زندان سنندج به زندان لاکان رشت بازگردانده شده است و تاکید کرده بود که او در دوران بازجویی در سنندج مورد ضرب و شتم بازجویان قرار گرفته است.

در این حال، صفحه اینستاگرامی «شریفه محمدی را آزاد کنید» روز دوشنبه بیستم فروردین، از محمدویت های زیاد برای او خبر داد و نوشت که این فعال کارگری در مدت بازداشتش تنها یک بار موفق به دیدار با پسر ۱۲ ساله اش شده است.

این صفحه به نقل از سیروس فتحی، همسر شریفه محمدی، نوشت که ماموران زندان لاکان رشت او را مجبور به استفاده از چادر برای ملاقات کابینی کرده اند و او به این موضوع اعتراض کرده است.

XS
SM
MD
LG