لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

شانگهای در محاصره کرونا؛ سیاست‌های حزب کمونیست به نارضایتی‌ها دامن زده است


شانگهای با ثبت ۲۷ هزار مورد ابتلا در روز بار دیگر رکورد مربوط به همه‌گیری کرونا را شکست. این شهر از زمان آغاز شیوع کرونا در سال ۲۰۱۹ با بدترین وضعیت شیوع ویروس دست به گریبان شده است و ۲۵ میلیون شهروند آن عمدتا در قرنطینه به سر می‌برند.

شانگهای روز پنجشنبه رکورد ۲ هزار و ۵۷۳ ابتلای دارای علائم را ثبت کرد که هزار و ۱۸۹ مورد بیشتر از روز قبل از آن بود. موارد ابتلای بدون علائم در روز پنجشنبه، ۲۵ هزار و ۱۴۶ نفر گزارش شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات شهری گفته است که آمار ابتلا، به رغم قرنطینه همچنان در حال افزایش است چرا که مشخص شدن نتیجه بسیاری از تست‌ها با تأخیر روبرو شده است و انتقال مداوم بین اعضای خانواده‌ها ادامه دارد.

روز گذشته، شی جی پینگ، رئیس‌جمهوری چین خواسته بود تا کشور به سیاست سختگیرانه و به گفته او «پویای» مهار کرونا و اقدامات کنترل همه‌گیری ادامه دهد.

اعمال محدودیت‌های گسترده‌ به منظور پیشگیری از گسترش نوع مسری‌تر امیکرون منجر به اخلال در زنجیره تأمین شده است و آسیب‌های اقتصادی فزاینده‌ای را به همراه داشته است.

ساکنان شانگهای در شبکه‌های اجتماعی از سرخوردگی خود نسبت به مشکلات دریافت مواد غذایی مورد نیاز خبر دادند، و از سیاست چین که هر کسی را که تست کرونای او مثبت شود فارغ از اینکه علائم بیماری داشته باشد یا نه به مراکز قرنطینه می‌فرستد‌ انتقاد کردند.

گفته می‌شود این مراکز وضعیت نامطلوبی دارند.

ویدئویی که برای خبرگزاری رویترز فرستاده شده است نشان می‌دهد که در این مراکز، فاصله اجتماعی نیز رعایت نمی‌شود و مبتلایان شرایط مناسبی ندارند.

روز گذشته، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین راهنمای قرنطینه در خانه را برای مبتلایان منتشر کرد. با این حال، رویکرد کلی برای مهار کرونا در چین تغییری نکرده و امیدها برای کاهش سختگیری همچنان کمرنگ است.

XS
SM
MD
LG