لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

خسارت «۵۰ میلیارد تومانی» آتش‌سوزی در بندر صیادی در عسلویه؛ هفت لنج باری طعمه حریق شدند


آتش‌سوزی در عسلویه.
آتش‌سوزی در عسلویه.

هفت لنج باری در اسکله صیادی نخل‌تقی در شهرستان عسلویه دچار آتش‌سوزی شدند و به طور کامل سوختند. برآورد اولیه خسارت حدود ۵۰ میلیارد تومان عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل از سیدعلی هاشمی فرماندار شهرستان عسلویه آتش‌سوزی «حدود ساعت ۳:۳۰» صبح سه‌شنبه ۱۹ بهمن رخ داد و «دو لنج فایبرگلاس و پنج لنج چوبی» به طور کامل سوختند.

هاشمی با بیان این که «علت حادثه در دست بررسی است»، گفت که برآورد خسارت «نیاز به کارشناسی دارد»، اما خسارت برآوردشده تاکنون «حدود ۵۰ میلیون تومان» است.

جهانگیر دهقانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر نیز گفت: «تراکم بالا و حضور بیش از ظرفیت اسمی لنج‌ها در اسکله‌های استان بوشهر خطرآفرین است.»

به گزارش ایرنا، به گفته جهانگیر دهقانی، «هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست، اما شناورهای تجاری خالی از بار بوده و در این حادثه به هیچ فردی آسیب نرسیده است.»

پیش از این روز پنج‌شنبه۱۱ آذر، در جریان آتش‌سوزی در چهار لنج ماهیگیری در بندر لنگه استان هرمزگان یک تن کشته و یک تن مجروح شدند.

به گفته احمد شیبانی، فرماندار شهرستان بندرلنگه، پس از آتش گرفتن یک لنج صیادی، حریق به لنج‌های مجاور سرایت کرد. خسارت ناشی از این آتش‌سوزی «۱۲ میلیارد تومان» گزارش شد.

XS
SM
MD
LG