لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۸

آتش‌سوزی در تهران و هرمزگان؛ یک نفر کشته شد، ۱۲ میلیارد تومان خسارت به بار آمد


آرشیو
آرشیو

بر اساس گزارش‌ها از ایران، در دو آتش‌سوزی در استان‌های تهران و هرمزگان طی روزهای پنجشنبه و جمعه یک نفر کشته و یک نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دود ناشی از وقوع آتش‌سوزی در غرب تهران پیش از ظهر جمعه تا شعاع چندکیلومتری دیده شد. مقامات می‌گویند حادثه در یک کارگاه تولید قفسه‌های فلزی رخ داده است.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، زمان و مکان این آتش‌سوزی را حدود ساعت ۱۱:۲۸ صبح جمعه ۱۲ آذر در خیابان داروپخش واقع در جاده کرج به تهران اعلام کرد.

به گفته او، آتش‌سوزی در بخش رنگ‌سازی و کوره کارگاه ساخت قفسه‌های فلزی روی داد و در حال سرایت به اماکن مجاور بود، اما با دخالت نیروهای آتش‌نشانی، بدون مصدومیت و تلفات مهار شد و پایان یافت.

در ماه‌های گذشته موارد متعددی از وقوع آتش‌سوزی در مناطق مختلف ایران از جمله در بازار فرش اصفهان، یک بیمارستان در تهران، و یک مجتمع صنعتی در زرندیه گزارش شده است.

علاوه بر این، آتش‌سوزی‌هایی نیز اخیرا در مناطق مرتبط با صنایع نفت و گاز و فعالیت‌های هسته‌ای در ایران رخ داده که در برخی موارد مشکوک بوده و توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

همچنین در روز پنجشنبه، آتش‌سوزی در چهار لنج ماهیگیری در بندر لنگه استان هرمزگان یک تن کشته و یک تن مجروح شدند.

به گفته احمد شیبانی، فرماندار شهرستان بندرلنگه، پس از آتش گرفتن یک لنج صیادی، حریق به لنج‌های مجاور سرایت کرد. خسارت ناشی از این آتش‌سوزی «۱۲ میلیارد تومان» گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG