لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۳

هفت دعوای رایج بین یک زوج در اولین سال زندگی مشترک


وقتی عاشق می شوید و ازدواج می کنید، شاید به آینده به طور رویایی نگاه کنید، ولی حقیقت چیز دیگری است. خیلی از زوج های تازه ازدواج کرده، در همان سال اول متوجه می شوند که زندگی زناشویی آنطور که فکر می کردند آسان نیست.

«هافینگتون پست» در گزارشی نوشت:‌ «بکی وتستون»، درمانگر ازدواج و خانواده می‌گوید: «تقریباً همه فکر می کنند که روزی یک همسر نمونه خواهند بود، ولی وقتی حلقه ازدواج به انگشتشان رفت تازه متوجه واقعیت می شوند – زندگی زناشویی آنطوری که فکر می کردند آسان نیست. با ترکیب شدن دو خانواده، دوست ها، تعلقات، و پول، ایراد ها و تله های پیش بینی نشده زیادی در میان هست.»

«هافینگتون پست» از درمانگران روابط زناشویی پرسیده است که چه دعوا و جر و بحث هایی در سال اول ازدواج برای زوج ها بیشتر پیش می آید.

فهرست زیر مواردی است آنها ارائه داه اند:

۱. دعوا بر سر رابطه جنسی

در بین اکثر زوج ها حرارت و اشتیاق به رابطه جنسی پس از ازواج کمرنگ تر می شود و غیر عادی نیست که شهوت جنسی بین آنها خاموش شود.

۲. دعوا بر سر بچه دار شدن

یک زوج پیش از ازدواج باید در مورد این که آیا می خواهند بچه دار شوند یا نه صحبت کرده باشند. ولی خیلی از آنها ممکن است بر سر وقت و زمان آن صحبت نکرده باشند و همین مشکل ساز می شود. بچه دار شدن تصمیم بزرگی است که اغلب موضوع مشاجره بین زوج ها است. آیا اول بر روی کار و حرفه تمرکز کرد، سفر کرد و از زندگی لذت برد، یا سریع بچه دار شد؟

۳. دعوا بر سر حریم شخصی

یکی از موارد مورد بحث رعایت نکردن حریم شخصی است، می خواهد دخالت دوست و خانواده در زندگی زوج باشد – مثلاً پرسیدن این که کی بچه دار می شوید - یا آوردن دوست و همکار سرزده به خانه.

۴. دعوا بر سر کار خانه

در زندگی زناشویی بین زن و مرد، زن ها هنوز بیشتر وظیفه کارهای خانه را به عهده دارند. حتی در بین زوج همجنسگرا این مشکل وجود دارد. همیشه یک نفر فکر می کند که کار خانه بیشتری بر سر او ریخته، و بیشتر از همسرش مسئولیت کارهای خانه را به عهده دارد.

۵. دعوا بر سر گذراندن تعصیلات

در سال اول ازدواج در ایام تعطیلی مثل کریسمس و یا روز شکرگزاری، اکثر زوج ها می خواهند طبق عادت همیشگی با خانواده خود وقت بگذراند و این که چطور این تعطیلات را بین دو خانواده تقسیم کرد اغلب جر و بحث پیش می آورد.

۶. دعوا بر سر انتخاب خانه، دکوراسیون، و نظم خانه

وقتی دو نفر با یکدیگر زندگی مشترک تشکیل می دهند احتمال این که هم سلیقه باشند، همیشه زیاد نیست. زندگی با فرد دیگر و سازگاری با سلیقه آنها یکی از چالش های افراد تازه مزدوج است.

۷. دعوا بر سر پول

پول یکی از موضوعات خیلی مهم مشاجره بین یک زوج است. به خصوص که در اول ازدواج یک زوج باید برای آینده مشترک مثل خریدن خانه، بچه دار شدن، و امثال آن تصمیم بگیرد و همیشه مشکل ساز است اگر یکی بیشتر از دیگری خرج کند و یا خسیس باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG