لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۸

یک پژوهش: زنان زیادی در طول دوران بارداری و بعد از زایمان مورد آزار و بدرفتاری هستند


از هر شش زن یکی، در طول زایمان مورد بدرفتاری قرار می گیرد و این نرخ در بین زنان غیر سفید پوشت حتی بدتر است.

به گزارش سایت خبری «واکس»، از یک زن ناشناخته تا چهره های مطرح مثل «سرنا ویلیامز» تنیس‌باز مشهور آمریکایی، روز به روز زنان بیشتری قدم جلو گذاشته و تجربیات بد خود را در طول بارداری و زایمان و بعد از زایمان با دیگران سهیم می شوند. ولی تا کنون داده هایی در دست نبوده تا این مشکل را در آمریکا مورد بررسی قرار دهند.

بنا به یک پژوهش جدید، پنج مورد «بدرفتاری در طول زایمان» از سوی پزشکان، ماماها و پرستارها، بخصوص نسبت به زنان غیر سفید پوست (بیشتر سیاه پوستان) دیده شده است.

این موارد به ترتیب از بیشترین موارد گزارش آزار و بدرفتاری ها هستند:

  • ۸.۵ درصد غر زدن و دادکشیدن بر سر زن حامله.
  • ۷.۸ درصد بی اعتنائی، کمک نکردن، و یا دیر به تقاضای بیمار پاسخ دادن.
  • ۵.۵ درصد بی توجهی به حریم خصوصی بیمار.
  • ۴.۵ درصد تهدید بیمار به امتناع از درمان و یا اصرار به درمانی که بیمار نمی خواهد.
  • ۲.۱ درصد تهدید های دیگر.

«لین فریدمن» استاد بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا در نیویورک که خود در پژوهش بهداشت باروری نقشی نداشت، درباره این نتایج این پژوهش می گوید: «مردم انتظارات و خواسته های متفاوتی نسبت به مراقبت های زایمان دارد تا موارد دیگر برای مثال درمان شکستگی پا.»

خانم فریدمن تصدیق کرد که زن های غیر سفید پوست بیشتر تحت چنین بدرفتاری ها قرار می گیرند و گفت برای حل مشکل بدرفتاری در طول زایمان بخصوص برای زنان غیر سفید پوست باید راه حل های سیستمیک پیدا کرد.

وی افزود: «این مسئله ریشه گسترده ای در نژاد پرستی و قدرت اجتماعی دارد که در سیستم بهداشت – همینطور در سیستم آموزش و پرورش، پلیس، و سیستم دادگستری نقش بازی می کند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG