لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۱

فرمانده کل سپاه:«بیشترین تهدیدات علیه انقلاب اسلامی از داخل کشور است»


فرمانده کل سپاه:«بیشترین تهدیدات علیه انقلاب اسلامی از داخل کشور است»
فرمانده کل سپاه:«بیشترین تهدیدات علیه انقلاب اسلامی از داخل کشور است»

سردار محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران می گوید این نهاد نظامی، هرچه دارد نه از ایران است و نه از مکتب ایرانی، بلکه از انقلاب اسلامی است.

محمد علی جعفری، که همزمان با سالروز تاسیس قانونی اساسنامه سپاه سخن می گفت، اعلام کرده است: سپاه های استانی، به عنوان سپاه های کوچکتر، ماموریت های امنیتی، اطلاعاتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را بر عهده دارند.

به گفته فرمانده کل سپاه، ماموریت سپاه استانی، خارج از مرزها نیست چرا که «بیشترین تهدیدات علیه انقلاب اسلامی از داخل کشور است».

او اصلاحات ساختاری در سپاه را «ضرورتی اجتناب ناپذیر» خوانده اما توضیحی درباره این ضروریات نداده است.

فرمانده کل سپاه همچنین گفته است این نهاد نظامی، به دستور آیت الله خامنه ای، وارد «جنگ تمام عیار» در عرصه سياسی، فرهنگی و اقتصادی با «دشمن» شده است.

او در سخنان خود تاکید کرد سپاه، ارگانی «صرفا نظامی» نيست بلکه «ماموريت های امنيتی، فرهنگی و نظامی را در دستور کار خود دارد.

اظهارات سردار جعفری درباره «ماموریت های سیاسی» این نهاد نظامی در حالی بیان می شود که برخی از فعالان و چهره های سیاسی، بارها سپاه را به دخالت در امور سیاسی و اقتصادی متهم کرده اند و گفته اند این اقدامات، خلاف اظهارات بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره ماموریت سپاه است.

محمد علی جعفری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفته است «اصلاحات و ملی گراها» از بین رفته اند اما تهدیداتی از سوی «جریانات منحرف» در داخل وجود دارد. وی به این جریانات منحرف، اشاره بیشتری نکرده است.

خبرگزاری های ایران می گویند فرمانده کل سپاه، این سخنان را در مراسم «افتتاح محل جدید سپاه سید الشهدا» در استان تهران بیان کرد و از تشکیل سپاهی جدید، در استان تهران خبر داده است.

فرمانده سپاه پاسداران گفته وجود دو سپاه در استان تهران و استان تازه تاسیس البرز، با توجه به جمعیت آنها، «به هیچ عنوان کافی نیست.»

XS
SM
MD
LG