لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۱

ادامه اختلافات در ماجرای عزل و ابقای مصلحی


آیت الله خامنه ای در سخنرانی روز شنبه سوم اردیبهشت ماه خود در بین جمعی از مردم استان فارس تاکید کرد، «نگذارید اختلاف و شکاف پدید آید و آنچه را دشمن در تبلیغات و خباثت های سیاسی خود می خواهد، روی دهد.»

اشاره آقای خامنه ای به اختلافات اخیر و نامه ای است که وی پس از پذیرش استعفای وزیر اطلاعات از سوی آقای احمدی نژاد، نوشته و دستور به ابقای حیدر مصلحی در پست وزارت اطلاعات داده است.

ساعاتی پس از اتمام سخنرانی رهبری نظام، و با وجود تاکید وی بر جلوگیری از «اختلاف و شکاف» دفتر آیت الله خامنه ای با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که خبر گزاری دولتی ایرنا سخنرانی رهبری را ناقض مخابره کرده و دیگر منابع خبری حق استناد به گزارش ايرنا را ندارند.

خبرگزاری ایرنا، درهفته گذشته و پس از انتشار نامه رهبری نظام، تا ساعت ها از انتشار این نامه سر باززده بود. علاوه بر آن آقای علی اکبر جوانفکر، مدیر ایرنا و مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، نیز در وبلاگ شخصی خود، این نامه رهبری را جعلی خواند.

پیش از این نیز در روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه وبسایت «محرمانه‌ نیوز» پایگاه خبری نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی، با انتشار مطلبی گفته بود نامه آیت الله خامنه‌ای ازنظر فقهی حکم حکومتی نبوده و تنها یک توصیه به وزیر اطلاعات محسوب میشود.

پس از انتشار این مطلب وبسایت محرمانه نیوز به همراه چند وبسایت دیگر حامی دولت به دستور مرجع قضایی فیلتر شدند.

در هفته های اخیر بسیاری از مداحان سیاست پیشه نیز با زبانی تند وبا ادبیاتی عموماَ غیردیپلماتیک، حملات خود را به چهره های دولتی شدت بخشیدند. حسین الله‌کرم، دبیر شورای هماهنگی حزب‌الله، با حمایت از این شیوه عملکرد و در دفاع از حاج منصور ارضی، یکی از سرشناس ترین مداحان سیاست پیشه تهران گفت دولت محمود احمدی‌نژاد در وقایع پس از انتخابات خود را پشت سر علی خامنه‌ای پنهان میکند.

الله کرم پیش از این نیز گفته بود که يک جریان انحرافی نفوذی در دولت با هماهنگی جریان فراماسونری و انجمن حجتیه در پی حذف روحانیت است.

همچنين محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، در گفتگوی روز شنبه، سوم اردیبهشت ماه، با خبر گزاری فارس، با خوارج خواندن حامیان دولت گفت، «خط نفاق جديد در حال رشد بوده و جريان انحرافی جديد پشت سر چهره‌های موجه و محبوب مردم پنهان شده است.»

پیش از این برخی از تحلیل گران دلیل جدایی آقای مشایی از دولت را ایجاد فرصت مناسب برای سازماندهی جریان حامی دولت در انتخابات پیش روی دانسته اند.

با وجود تمام این حمله ها روز شنبه سوم اردیبهشت روزنامه ای «منتسب به آقای مشایی» با نام هفت صبح منتشر شد.

به اعتقاد برخی تحلیل گران انتشار این روزنامه اولین گام جریان حامی دولت برای سازماندهی توان خود و حضور در انتخابات بعدی محسوب میشود.

XS
SM
MD
LG