لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

رهبر جمهوریخواهان سنا: توافق وین حزب‌الله و سپاه را تقویت می‌کند


رهبر جمهوریخواهان سنا: توافق هسته‌ای حزب‌الله و سپاه را تقویت می‌کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:18:59 0:00

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی در مخالفت با توافق هسته ای با ایران گفت، این توافق توان تهران برای حمایت از تروریسم و حزب الله و همچنین تقویت سپاه پاسداران را افزایش می دهد.

سناتور میچ مک کانول در ادامه گفت "تحقیقات اخیر نشان داده است که ایران در حال تقویت خود برای ضربه زدن غیرمستقیم به آمریکا نظیر حمله های سایبری و جاسوسی است."

وی افزود "ایران با پول ناشی از رفع تحریم ها قدرتمندتر می شود و با اروپایی ها وارد تجارت می شود و بنابراین اروپایی ها انگیزه کافی برای برقراری مجدد تحریم ها نخواهند داشت. ما نباید اصلا به اینجا میرسیدیم."

به گفته سناتور مک کانول، برآورد توافق هسته ای با ایران از نظر استراتژیک این است که طیف وسیعی از امکانات را به ایران می‌دهد و توان ما را در عمل به تعهد خود در قبال کشورهای سنی منطقه کاهش می‌دهد.

رهبر جمهوریخواهان سنا گفت که تنها راهی که می توان مطمئن بود ایران دست از تلاش برای رسیدن به سلاح اتمی بر می دارد، این است که آیت الله خامنه ای به این نتیجه برسد که بقای حکومت او در گرو دستیابی به توافقی است که ما می خواهیم.

وی همچنین گفت رئیس جمهوری ایالات متحده تنها با دادن امتیازات پی در پی در هر زمینه ای، نظیر باقی ماندن سانتریفیوژها، ادامه غنی سازی و برنامه های موشکی، مذاکرات اتمی با ایران را پیش برد.

او در ادامه از همکاران خود در مجلس سنا خواست برای مقابله با توافق هسته ای وین به او بپیوندند.

XS
SM
MD
LG