لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۷

تد کروز خواستار تعویق رأی‌ گیری درباره توافق اتمی شد


سناتور تد کروز خواستار تعویق رأی‌ گیری بر سر توافق اتمی ایران شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:18:57 0:00

تد کروز از اعضای جمهوریخواه سنای آمریکا روز چهارشنبه ۹ سپتامبر، در سخنانی در مخالفت با توافق هسته‌ای ۲۳ تیر ماه با ایران، گفت این توافق هسته‌ای امنیت اسرائیل و آمریکا را تامین نمی‌کند و جلوی رفتار خصمانه ایران را نخواهد گرفت.

به گفته این سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس، از آنجا که هنوز دولت ضمائم توافق هسته‌ای وین را به کنگره تحویل نداده است، ما می‌توانیم رأی گیری در مورد آن را عقب بیاندازیم، چون بر اساس قانون هنوز وقت آن نرسیده است.

سناتور کروز در ادامه از رهبران حزب جمهوریخواه در کنگره خواست که رای گیری در مورد طرح یا قطعنامه رد توافق هسته‌ای با ایران را اجرا نکند، چرا که به گفته او "هنوز وقت آن نیست."

تد کروز که خود را داوطلب نامزدی ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه کرده است، در سنای آمریکا گفت که توافق هسته ای جلوی مسلح شدن رژیم ایران به سلاح هسته ای را نخواهد گرفت، رژیمی که رهبر آن آمریکا را شیطان بزرگ می خواند و می گوید که اسرائیل نابود خواهد شد.

او اضافه کرد که به حکومت ایران برای اجرای این توافق نمی توان اعتماد کرد چرا که به گفته او این حکومت متخصص در تخلف و تقلب است.

تد کروز بار دیگر از میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان سنا و جان بینر، رئیس کنگره آمریکا خواست که رای گیری در مورد رد یا تایید توافق هسته ای را به تعویق بیندازند چرا که دولت هنوز ضمائم توافق را به کنگره تحویل نداده است.

XS
SM
MD
LG