لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ایران ۲۱:۳۸

سناتور چاک شومر: به استقلال نیل گورساچ برای عضویت در دیوان عالی اطمینان ندارم


سناتور چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات روز پنجشنبه در مجلس سنای آمریکا گفت مخالف تایید قاضی نیل گورساچ به عضویت در دیوان عالی کشور است.

سناتور شومر در سخنان خود در صحن مجلس گفت قانع نشده که قاضی گورساچ مستقل است و وی را متهم کرد که در نهان از ایدئولوژی محافظه کارانه برخوردار است.

پس از اظهار نظر آقای شومر شمار دیگری از چهره های دموکرات نیز حمایت خود را از عضویت آقای گورساچ پس گرفته اند.

جمهوریخواهان برای تایید قاضی گورساچ برای عضویت در دیوان عالی و جانشینی قاضی آنتونین اسکالیا، به رای شصت سناتور نیاز دارند.

سناتور شومر گفت بهتر است جمهوریخواهان نامزد دیگری برای کرسی خالی دیوان عالی معرفی کنند. جمهوریخواهان ۵۲ کرسی سنا را در اختیار دارند و برای حمایت گورساچ به هشت سناتور دموکرات نیاز دارند.

سناتور جو مانچین محتمل ترین سناتور دموکرات برای حمایت از گورساچ است. او گفته است که قبل از تصمیم نهایی مایل است تا با گورساچ خصوصی دیدار کند.

شماری دیگر از سناتورهای دموکرات که احتمال دارد به او رای بدهند گفته اند که هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته اند. سناتورها کلر مک کاسکیل، هیدی هیتکمپ، مایکل بنت، و جان تستر از جمله سناتورهای دموکراتی هستند که هنوز تصمیم نگرفته اند و انتظار می رود تا از گورساچ حمایت کنند.

باب کیسی سناتور دموکرات دیگر نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که به عضویت گورساچ در دیوان عالی رای مثبت نخواهد داد زیرا نگرانی جدی درباره فلسفه قضایی وی دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG