لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

لغو کنسرت موسیقی در حین برگزاری؛ کاربران شبکه‌های اجتماعی از «هرج‌ و‌ مرج» در کشور انتقاد کردند


تصویری از مواجهه مامور حراست (با کت مشکی سمت راست) با اعضای گروه موسیقی در میانه اجرا.
تصویری از مواجهه مامور حراست (با کت مشکی سمت راست) با اعضای گروه موسیقی در میانه اجرا.

مسئولان «حراست کارخانه نوآوری آزادی در تهران» پنجشنبه ۶ مرداد مانع از ادامه اجرای یک کنسرت دارای مجوز شدند.

ویدئو‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تصویر یک مامور را نشان می‌دهد که با ورود به سالن، مانع ادامه این اجرا شد و اعلام کرد که کنسرت باید «جمع» شود.

این مامور حراست در واکنش به اعتراض مهدی ساکی، خواننده گروه موسیقی «کماکان» که می‌گوید اجرای این برنامه با مجوز انجام می‌شود می‌گوید: «من به این کار‌ها کاری ندارم.»

فردی با ورود به محل اجرای گروه کماکان حکم به توقف و پایان کنسرت می‌دهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

با وجود اعتراض خواننده و حاضران در سالن، حراست مجموعه مجوز اجرای ادامه کنسرت را نداد و کنسرت گروه کماکان در حین برگزاری لغو شد. انتشار ویدئوی برخورد مامور حراست و برهم زدن کنسرت، با واکنش‌های فراوانی در شبکه اجتماعی همراه شد.

بهمن بابازاده، خبرنگار موسیقی با انتشار توییتی نسبت به رفتار حراست کارخانه نوآوری آزادی در تهران و توقف اجرای کنسرت گروه کماکان در حین برگزاری آن ضمن گزارش رویداد از این اتفاق به شدت انتقاد کرده است.

مسعود ساکی، عکاس و فیلمبردار نیز با واکنش به رفتار حراست و لغو کنسرت این گروه نوشت: اوج هرج و مرج در پایتخت، لغو کنسرت گروه «کماکان» وسط اجرای مهدی ساکی! عده‌ای سعی دارند مملکت را بی‌صاحب جلوه بدن یا واقعاً بی‌صاحبه؟! مجوز ندین خب!

لغو کنسرت‌ها توسط حراست یا سازمان ارشاد و تبلیغات اسلامی، اگرچه سابقه دیرینه دارد اما طی سال جاری، برای چندمین بار است که این اتفاق به صورت پیاپی و در برخی استان‌های کشور رخ می‌دهد.

لغو کنسرت سیروان خسروی در اهواز، مانع تراشی در برابر اجرای کنسرت حمید آرام‌زاده در اردکان و لغو کنسرت پرواز همای، خواننده موسیقی سنتی در همدان از جمله مواردی است که به تازگی اتفاق افتاده است.

طی سال‌های اخیر جمهوری اسلامی محدودیت‌های بیشتری را نیز در عرصه موسیقی اعمال کرده است که ممنوعیت حضور زنان نوازنده روی صحنه در بعضی از شهرها نمونه بارز این محدودیت‌های جدید است.

این درحالی است که ممنوعیت نمایش ساز‌های موسیقی در تلویزیون حکومتی سال‌هااست که با شدت و حدت پیگیری می‌شود.

XS
SM
MD
LG