لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

انتقاد کیهان کلهر از برخورد حراست طاق بستان: تا به حال شاهد چنین بی‌احترامی به مخاطبانم نبوده‌ام


پس از برگزاری کنسرت شهر خاموش در کرمانشاه، کیهان کلهر، نوازنده ایرانی از برخورد حراست طاق بستان با مردم انتقاد کرد.

کیهان کلهر روز سه‌شنبه ۱۸ تیرماه در صفحه اینستاگرام خود از « برخورد زشت حراست» انتقاد کرد و نوشت که «بعنوان موسیقیدانی که تقریباً در سراسر دنیا به روی صحنه رفته و گاهی در دور افتاده ترین نقاط جغرافیایی کنسرت داده، می‌گویم که تابحال شاهد این حد از بی احترامی و تخفیف نسبت به مخاطبانم و خودم نبوده ام.»

این هنرمند سرشناس ایرانی با توصیف مشکلات موجود در این کنسرت و نوع برخورد نیروهای حراست طاق بستان نوشت : «پس از کنسرت نیز بیرون کردن مردم با ادبیات ناخوب در هنگام گرفتن عکس و راندن آنها به خیابان توسط حراستیان باعث آزار همشهریانم و بنده گردید.»

کیهان کلهر در این پست با عذرخواهی ازمردم کرمانشاه در پایان نوشت که «در پایان به این نامسئولانِ به دور از عشق و فرهنگ می‌گویم که قدمت هنر و هنر دوستی درین خطه بیش از قدمت طاق بستان است که نه به زور از میان رفتنی ست نه به بی حرمتی، آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست بلکه شمایید.»

جمهوری اسلامی سال‌هاست که برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در ایران مانع تراشی می کند. در برخی از شهرها به مجوز برگزاری کنسرت داده نمی شود و در گاهی نیز کنسرت هنرمندان پس از دریافت مجوز حتی ساعاتی مانده تا اجرا لغو می شود. روز گذشته کنسرت سیروان خسروی در قزوین لغو شد.

در ایران نه تنها خوانندگان زن اجازه انجام فعالیت های موسیقی یا کنسرت ندارند بلکه به نظر می رسد برخورد حکومت از موسیقی پاپ به موسیقی سنتی نیز رسیده است.

کنسرت‌های «شهر خاموش» کیهان کلهر به همراهی کوارتت «مینیاتور»، که پیشتر در تالار وحدت تهران برگزار شده بود، در روزهای ۱۶ و ۱۷ تیرماه در طاق‌بستان کرمانشاه به اجرا در آمده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG