لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

آثار جدید شهرام ناظری و لوریس چکناواریان به یاد قربانیان هواپیمای اوکراینی منتشر شد


با گذشت چهل روز از فاجعه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین توسط سپاه پاسداران و کشته شدن همه سرنشینان این پرواز، واکنش های هنرمندان ایرانی به این فاجعه همچنان ادامه دارد.

شهرام ناظری، هنرمند نامدار موسیقی ایران، در چهلمین روز سرنگونی هواپیمای اوکراینی و به یاد قربانیان پرواز شماره ۷۵۲ آهنگ جدیدی منتشر کرد.

این اثر «جان جانم» دارد و با همکاری ارشک رفیعی به عنوان سراینده و آهنگساز تولید شده است.

«جان جانم» به جانباختگان این حادثه تلخ و خانواده‌های داغدار آنها تقدیم شده است.

شهرام ناظری پس از سرنگونی هواپیما نیز به این ماجرا واکنش نشان داد و تمامی کنسرت‌های خود را لغو کرد.

او در کانال تلگرام خود نوشت: «حادثه دردناک هواپیما کام همه را تلخ و قلب مرا هم جریحه‌دار کرده است، به همین جهت به منظور همدردى و همبستگی با مردم نازنین کشورم کلیه برنامه‌هایم را لغو کردم.»

لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر، یکی دیگر از هنرمندانی است که در روزهای اخیر یک قطعه موسیقایی را به یاد مسافران این هواپیما منتشر کرده است.

این اثر «مرثیه‌ای برای پرواز ۷۵۲» نام دارد و با استفاده از یکی از اشعار سعدی و با صدای یارتا یاران، خواننده ایرانی ضبط شده است.

لوریس چکناواریان در شبکه‌های اجتماعی خود می‌نویسد: «همان طور که در تیزر این اثر هم توضیح داده ام، این اتفاق تلخ و غم انگیزی که برای هواپیمای اوکراینی افتاد من را بسیار تحت تاثیر قرار داد. به همین جهت تصمیم گرفتم این حس و حال را به موزیک تبدیل کنم و تصور می کنم یک معجزه اتفاق افتاد که این چنین توانستم در مدت کوتاهی کار را به مرحله اجرا برسانم.»

قطعه «مرثیه‌ای برای پرواز ۷۵۲» به تمامی قربانیان و بازماندگان آنها تقدیم شده است.

در پی ساقط شدن پرواز ۷۵۲ توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ۱۷۶ مسافر ایرانی و غیرایرانی و خدمه این هواپیمای اوکراینی کشته شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG