لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

پنج راز رسیدن به موفقیت


فرقی نمی کند کارآفرین باشید یا فقط بخواهید در زندگی خصوصی تان توازن بیشتری ایجاد کنید؛ وقت هایی پیش می آید که همه چیز پراسترس می شود و بار عاطفی زیادی بر دوشتان حس می کنید. اما آنطور که وبسایت هافینگتون پست نوشته، با این که این لحظات در زندگی چندان خوشایند نیست، اما بخش خوب ماجرا اینجاست که هر دست اندازی در مسیر زندگی وقتی درهم می شکند، به موفقیتی بزرگ بدل می شود؛ انسان تجربه ای ارزشمند کسب می کند و تغییراتی مثبت پدید می آورد.

هافینگتون پست در همین راستا پنج پیشنهاد را ارائه می دهد تا افراد به فاتحان راه موفقیت بدل شوند:

  • آغوشتان را بر تغییر بگشایید. ساده و سرراست: باید آماده تغییر طرز فکر، تغییر کارهای تکراری روزمره، و تغییر سبک زندگی خود باشید. انسان موفق آماده تغییر مداوم است. بسیاری از افراد در مقابل تغییر مقاومت می کنند، چون سخت است. بنابراین حتی وقتی چیز خوبی در انتظارشان است، برای آن که از دور مألوف خود خارج نشوند، به آن پشت می کنند.
  • اعتماد به نفس داشته باشید. هرچه که پیش آید با خود اعتماد و ایمان داشته باشید. در زندگی تضمینی وجود ندارد و قطعا نمی توان گفت که آدمی به هر آنچه که می خواهد می رسد یا خیر. همواره به ندای درونی خود ایمان داشته باشید و به برنامه های خود اعتماد کنید. حواشی ممکن است تنها، راه شما را دشوار کند. نتیجه هر چه که باشد، مطمئن باشید وقتی که کار تمام شد دیگر شما آن آدم قبلی نیستید.
  • با ناملایمات و یاس ها آشتی کنید. راه رسیدن به موفقیت پرسنگلاخ است. همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی رود. پس باید به توانایی های خود برای حل مشکلات تکیه کنید. احساس منفی یاس معمولا چشمگیرتر است، اما راه بهتر نگریستن به چشم موفقیت های کوچک در مسیرتان است. فراموش نکنید تنها راه تجربه این موفقیت ها، هل دادن موانع است. پس وا ندهید.
  • سلامتی و رفاه را در اولویت قرار دهید. وقتی از خودتان احساس رضایت ندارید، قرار گرفتن در میدان مسابقه کار سختی می شود. چالش ها، حتی چالش های مثبت، استرس زا هستند و استرس مداوم می تواند نارسایی روحی و جسمی به بار آورد. در دست گرفتن و کنترل کامل بر حالت های روحی و جسمی و رسیدگی فوری به مشکلات، شرط اول است. برای کنترل استرس راه های زیادی هست، مانند مدیتیشن، ورزش و روش های دیگر آرامش بخش.
  • تسلیم نشوید، تمرکزتان را حفظ کنید. رسیدن به موفقیت آسان نیست. موانع و مشکلات درس هستند و نه مقصود. تمرکزتان را بر تغییر مثبتی که می خواهید به آن برسید حفظ کنید و به اهداف و توانایی خود در رسیدن به آنها ایمان داشته باشید.
XS
SM
MD
LG