لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

مهروموم به بهانه «عدم رعایت حجاب» به «موج‌های خروشان» مشهد رسید


یک پارک آبی در مشهد به بهانه عدم رعایت حجاب مهروموم شد.
یک پارک آبی در مشهد به بهانه عدم رعایت حجاب مهروموم شد.

در تازه‌ترین خبرها در مورد مهروموم کسب و کارها به بهانه «حجاب»، رسانه‌های ایران از پلمب پارک آبی «موج‌های خروشان» مشهد به علت «عدم رعایت حجاب» خبر دادند.

وب‌سایت دیده‌بان ایران نوشته است که این پارک آبی به دنبال «تذکر حجاب» از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب شده است.

در مجموعه پارک آبی «موج‌های خروشان» مشهد ۵۰۰ نیرو بصورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

مهروموم این پارک آبی در حالی صورت گرفته که اساسا موضوع حجاب در اماکن این‌چنینی موضوعیت ندارد.

در خبری دیگر، فرمانده انتظامی اسفراین نیز از پلمب دو واحد صنفی در این شهرستان به دلیل آنچه «عدم رعایت شئونات اخلاقی» عنوان کرد، خبر داد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی امروز به نقل از محمد روهنا، فرمانده انتظامی اسفراین، از پلمب «دو کافی شاپ» به دلیل «عدم رعایت شئونات اخلاقی» با «هماهنگی مراجع قضائی» در شهرستان اسفراین خبر داد.

مهروموم کردن‌های جنجالی در ایران به بهانه «حجاب» تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود و ۳۱ خرداد ماه در اقدامی که تعجب بسیاری را برانگیخت، «یک پل هوایی» در مشهد به دلیل «عدم رعایت حجاب» پلمب شد.

در ماه‌های گذشته سینما ماندانا در شرق تهران نیز پس از انتشار تصاویری از چند مخاطب «بی‌حجاب» در یکی از سالن‌های این سینما پلمب شد.

چندی پیش نیز فرمانده انتظامی سوادکوه از مهروموم پارک جنگلی دریاچه شورمست به علت «هنجارشکنی در حوزه حجاب و عفاف» خبر داده بود.

در روزهای پایانی خرداد ماه نیز یک لبنیات فروشی در شاندیز مشهد به دلیل «گذاشتن چالشی برای رقص» مشتریانش پلمب شد.

در جنوب کشور نیز یک فروند «لنج باری» به علت «کشف حجاب برخی بانوان سوار بر آن» در سواحل جزیره هرمز توقیف شد.

مرداد ماه گذشته جشنواره لاله‌های آسارا نیز به دلیل موضوع «حجاب و عفاف» با دستور دادستان کرج تعطیل شد.

فروردین ماه امسال با گزارش «شورای امر به معروف و نهی از منکر» شهرستان کاشان و با دستور دادستان کاشان، هتل‌سرای عامریها نیز به دلیل «عدم رعایت حجاب» توسط گردشگران پلمب شده بود.

یکی از عجیب‌ترین پلمب‌ها هم مربوط می‌شود به حافظیه شیراز که پس از انتشار ویدیویی از خواستگاری یک زوج در مجموعه حافظیه، خبر رسید که به خاطر «عدم رعایت حجاب و تخلف»، ساعت بازدید از این مجموعه به «از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ » تغییر کرد در حالی که پیش از آن حافظیه تا ساعت ۲۲ فعال بود.

روزنامه «اعتماد» هم در واکنش به پلمب‌های جنجالی در ۱۰ مرداد ماه نوشته بود که موضوعی به نام «پلمب» کسب و کارها به دلیل کشف حجاب، چیز جدیدی نیست. اما در یک هفته گذشته، هیچگاه چنین ابعادی پیدا نکرده و در میانه تابستان ۱۴۰۲، پلتفرم‌های آنلاین با دردسرهای بزرگی روبه‌رو شده‌اند. بعد از پلمب بسیاری از واحدهای تجاری و پاساژها و مراکز خرید، حتی «پل عابر پیاده» یا «سرای عامریها» و «شیرینی فرانسه» در تهران؛ حالا اتفاق جدید، «پلمب استارت‌آپ‌ها» است که شدت بیشتری یافته است.

XS
SM
MD
LG