لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۲

شهرداری مشهد، «دنباله‌رو طالبان»؛ استفاده از فضای بیرونی رستورانها و کافه‌ها ممنوع شد


استفاده از فضای بیرونی رستورانها و کافه‌ها ممنوع

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه ۱۱ مرداد اعلام کرد که از روز گذشته جمع‌آوری فضای بیرونی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در مشهد آغاز و تاکنون فضای بیرونی ۱۱۰ واحد جمع‌آوری شده است.

به گزارش این خبرگزاری، شهرداری مشهد اعلام کرده مجوز بهره‌برداری رستورانها و کافه‌ها از فضای پیاده‌روها مربوط به شورای شهر قبلی بوده و در سال ۱۴۰۱ منقضی شده و از ابتدای سال ۱۴۰۲ براساس سیاست‌های بالادستی و ابلاغ مراجع بالادستی این فضاها باید جمع‌آوری شود.

ایسنا همچنین اعلام کرد در تاریخ ۱ تیر ماه سال جاری رئیس دادگستری خراسان رضوی گفته بود:« پلمب و یا جمع‌آوری فضاهای مقابل کافی‌شاپ‎ها، تصمیم دادسرا نیست، بلکه در قرارگاه عفاف و حجاب استانی و بعد در شهرستان مشهد مصوب شده است».

سعید شریف‌زاده، رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه، فالوده و بستنی مشهد در خصوص جمع‌آوری فضای بیرونی واحدهای صنفی اظهار کرد: «من نیز مانند شما اطلاع ندارم؛ البته ما و اتحادیه اغذیه و رستوران‌دارها پیگیری کردیم که یا در این زمینه تجدید نظر شود و یا به طور موقت اجاره پیاده‌روها را تمدید کنند. قرار بود جلسه‌ای برگزار شود اما اخطارهایی از قبل داده شده و اماکن نیز کار خود را انجام می‌دهد. پیگیر تجدید نظر بودیم اما تا این لحظه نتیجه مشخصی حاصل نشده است.»

گفتنی است فروردین امسال خبری منتشر شد مبنی بر این که طالبان، خانواده‌ها و زنان را از رفتن به رستوران‌های دارای باغ یا فضای سبز در ولایت هرات در شمال غربی افغانستان منع کرده است.

گفته شد این حرکت در پی شکایت علمای دین و افراد جامعه مبنی بر اختلاط جنسیت در چنین مکان‌هایی صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG