لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

سنای آمریکا صلاحیت اسکات پروییت برای ریاست آژانس حفاظت از محیط زیست را تایید کرد


سنای آمریکا روز جمعه صلاحیت اسکات پروییت، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای تصدی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا را تایید کرد.

سنا با ۵۲ رای موافق در مقابل ۴۶ رای مخالف به صلاحیت آقای پروییت برای سمت فوق رای داد.

اسکات پروییت دادستان کل ایالت اوکلاهما بود که به دلیل شکایت آژانس حفاظت از محیط زیست و ممانعت از قوانین آن شهرت دارد. او همچنین خواستار برچیده شدن بخش بزرگی از اختیارات این آژانس شده بود.

در جلسه رای گیری روز جمعه، سوزان کالینز سناتور جمهوریخواه ایالت مین علیه او رای داد و جو منچین و هیدی هایتکمپ سناتورهای دموکرات به نفع آقای پروییت رای دادند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز سناتورهای دموکرات آمریکایی شب گذشته تلاش کردند تا فضا را علیه آقای پروییت کنند و از سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا خواستند تا جلسه تعیین صلاحیت او را تا سه شنبه آینده به تعویق اندازد. چرا که قرار است هفته آینده دفتر دادستانی کل اوکلاهما حدود سه هزار ایمیل آقای پروییت در ارتباط با مراوداتش با صنایع سوخت فسیلی را منتشر سازد.

دموکراتها، گروه های مدافع حفظ محیط زیست و حتی کارمندان آژانس حفاظت از محیط زیست سابقه آقای پروییت در مبارزه با ماموریت این آژانس و همچنین روابط نزدیک او با صنایع سوخت فسیلی را هدف انتقادات شدید قرار داده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG